Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera reprywatyzacyjna
12.09.2016 10:55

Afera reprywatyzacyjna. Komisja dyscyplinarna wyda decyzję ws. urzędniczki resortu

Komisja dyscyplinarna Ministerstwa Sprawiedliwości badała oświadczenia majątkowe Marzeny Kruk z czterech ostatnich lat. Jeśli stwierdzi nieprawidłowości, może to być dowód dla prokuratury, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Skitterphoto/pixabay.com/ CC0 Public Domain)

Komisja dyscyplinarna Ministerstwa Sprawiedliwości wyda decyzję w sprawie Marzeny Kruk, urzędniczki resortu zamieszanej w aferę reprywatyzacyjną. Otrzymała ona około 38 milionów złotych odszkodowania za nieruchomości w Warszawie, odebrane na mocy tak zwanego dekretu Bieruta.

W zeszłym tygodniu Marzena Kruk zrezygnowała z pracy w ministerstwie, nie grożą jej więc konsekwencje służbowe. Rzecznik ministerstwa sprawiedliwości Sebastian Kaleta powiedział jednak, że resort zbada sprawę zgodnie z procedurami tak, aby ewentualni winni ponieśli odpowiedzialność, a skarb państwa nie był narażony na żadne koszty.

Komisja dyscyplinarna Ministerstwa Sprawiedliwości badała oświadczenia majątkowe Marzeny Kruk z czterech ostatnich lat. Jeśli stwierdzi nieprawidłowości, może to być dowód dla prokuratury, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Wątpliwości budzi fakt, w jaki sposób urzędniczka weszła w posiadanie roszczeń do nieruchomości i czy informowała o tym przełożonych, miała bowiem taki obowiązek.

Tagi: afera reprywatyzacyjna, wiadomości, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości, najważniejsze, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-09-2016

ediJak nalezała do PO, to nie miała zadnych obowiązków?

Rozwiń komentarze (1)