Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ustawa reprywatyzacyjna. Patryk Jaki: raz na zawsze przetniemy patologie

394
Podziel się

Jaki zapowiedział, że komisja weryfikacyjna podniesie poziom kary dla prezydent Warszawy za notoryczne niestawianie się przed komisją.

Ustawa reprywatyzacyjna. Patryk Jaki: raz na zawsze przetniemy patologie
(JACEK DOMINSKI/REPORTER)
bEiLUkWd

Jestem zdeterminowany, aby państwo parło jak czołg na mafię reprywatyzacyjną. Nawet jeśli na drodze staną mi znani politycy, prawnicy - to nikt mnie nie powstrzyma przed wymierzeniem sprawiedliwości - mówi poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Na pytanie, o co chciałby zapytać Hannę Gronkiewicz-Waltz, gdyby stanęła przed komisją weryfikacyjną, wiceminister powiedział: Jak przez ponad dekadę mogła patrzeć, jak ludzie starsi, rodziny z dziećmi byli wywalani do piwnic jak śmieci. Jak mogła, tym bardziej że jedna z firm, które miały czyścić kamienice, znajduje się w... zreprywatyzowanej przez jej rodzinę kamiennicy.

Dodał, że komisja weryfikacyjna podniesie poziom kary dla prezydent Warszawy za notoryczne niestawianie się przed komisją.

bEiLUkWf
Zobacz także: Zobacz także: Sonda. Spytaliśmy warszawiaków, czy zapłacą za karę Hanny Gronkiewicz Waltz?

Zapytany, o jaką konkretnie chodzi kwotę, Jaki powiedział: - Są osoby w komisji, które chcą i 100 tys. zł. Ja staram się tonować nastroje. Natomiast dla mnie najważniejsze jest to, aby państwo było poważne. Komisja ma realny problem. Skoro prezydent Warszawy może lekceważyć komisję, to biorą z niej przykład osoby, które mogą być odpowiedzialne za czyszczenie kamienic. Po prostu postawa Hanny Gronkiewicz-Waltz psuje państwo i to jest realny problem.

Pytany, dlaczego w myśl zaproponowanej przez niego ustawy zwrot za utraconą nieruchomość ma dotyczyć tylko 20 proc. jej wartości, wyjaśnił, że "trzeba wyważyć dobro indywidualne z dobrem państwa". - Nie jesteśmy w stanie zapłacić za wszystkie szkody. To nie my wywołaliśmy wojnę. Każdy w czasie II wojny światowej coś stracił. Dziś jednak Polski nie stać na nieuchwalenie ustawy reprywatyzacyjnej. I tak płacimy, często w naturze i rzadko prawdziwym spadkobiercom. Polska traci miliardy każdego roku przez brak ustaw, a doliczyć trzeba jeszcze koszty społeczne, czyli niesprawiedliwość i tragedie wielu ludzi. Trzeba to przeciąć na zawsze - podkreślił Jaki.

bEiLUkWG
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(394)
Sebów
4 lata temu
Być może to gra która ma na celu omotania ludzi poprzez media a za kulisami jedni i drudzy robią wałki których jeszcze nikt nie zna i grają ze sobą a ludzie patrzą na cyrk który nic nie wniesie .nic się nie wyjaśni a ludzie nic ppoza tym nie widzą .nikt nikomu nic nie zrobi bo wszyscy są umoczeni
polimata
4 lata temu
O Jaki znalazl sposob zeby te kary wplywaly na jego konto prywatne??
Observer
4 lata temu
ZGADZAM SIĘ.. 100 000 za każdą odmowę.. Uderzyć po kieszeni... Komisja niby niekonstytucyjna ale..Kara realna ..odczuwalna.. Co wezwanie stawka rośnie o kolejne 200 000..potem 300 000zł...itd..
bEiLUkWH
sser
4 lata temu
Może ktoś tej żydówce wbije długopis w oko ? .Eksmisje
Bogdan
4 lata temu
Byle-Jaki a gdzie te pieniądze idą? Na chlanie?
...
Następna strona