Notowania

cba
21.11.2018 14:21

Agenci CBA w siedzibie Ruchu i 20 innych miejscach

Agenci CBA przeszukują siedziby Ruchu. Ale nie tylko. W jednym momencie akcją objęto 20 miejsc. Śledztwo nadzoruje krakowska prokuratura, chodzi o niegospodarność w działalności dystrybutora prasy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)
Agenci CBA w siedzibie Ruchu oraz Alior Banku

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zabezpieczają dokumentację w formie papierowej i elektronicznej w siedzibach Ruchu oraz innych instytucji powiązanych z zarządzaniem Ruchem.

W rozmowie z money.pl Piotr Kaczorek z CBA podkreśla, że część działań już się zakończyła, w innych miejscach wciąż są agenci CBA.

- Zabezpieczają niezbędną dokumentację, dane elektroniczne. Śledztwo jest prowadzone przez delegaturę CBA w Krakowie, pod nadzorem krakowskiej prokuratury okręgowej. Dotyczy m.in. udzielenia kredytu przez Alior Bank spółce akcyjnej Ruch - mówi nam Piotr Kaczorek z CBA.

Alior Bank uruchomił linię kredytową na kwotę 153 mln 600 tys. zł, do tego trzeba doliczyć odsetki, a to da kwotę blisko 170 mln zł. Śledztwo dotyczy również ewentualnych nadużyć udzielonych uprawnień przez osoby zarządzające bankiem oraz wykreowanej straty przez zarządzających Ruchem.

- Sprawdzamy, czy osoby z Ruchu wykreowały konieczność wzięcia tego kredytu. Mowa o zakupie obligacji korporacyjnych od holenderskiej spółki za blisko 200 mln zł czy sprzedaż nieruchomości po zaniżonej cenie, co mogło spowodować wyrządzenie Ruchowi szkody w wielkich rozmiarach. Śledztwo jest na początkowym etapie - mówi money.pl Piotr Kaczorek z CBA.

Alior Bank w pełni współpracuje z upoważnionymi organami państwa w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości dotyczących współpracy z RUCH SA. W związku z tym śledczym udostępnione zostały niezbędne materiały w tej sprawie, zapewnił nas bank.

Śledztwo trwa, dotąd nikt nie został zatrzymany, agenci skupiają się na zabezpieczeniu materiałów dowodowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: p.o. szefa KNF: Najbliższy plan to wzmocnienie Komisji

Tagi: cba, alior bank, ruch, korupcja, akcja cba, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-11-2018

plNie da się ukryć AFERY KNF !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

21-11-2018

RamzesNastępna , niestety , pisowska ustawka .

21-11-2018

polA co ze Skokami????

Rozwiń komentarze (104)