Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Agenci CBA w siedzibie Ruchu i 20 innych miejscach

104
Podziel się

Agenci CBA przeszukują siedziby Ruchu. Ale nie tylko. W jednym momencie akcją objęto 20 miejsc. Śledztwo nadzoruje krakowska prokuratura, chodzi o niegospodarność w działalności dystrybutora prasy.

Agenci CBA w siedzibie Ruchu oraz Alior Banku
Agenci CBA w siedzibie Ruchu oraz Alior Banku (STANISLAW KOWALCZUK/East News)
bDJlgLQR

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zabezpieczają dokumentację w formie papierowej i elektronicznej w siedzibach Ruchu oraz innych instytucji powiązanych z zarządzaniem Ruchem.

W rozmowie z money.pl Piotr Kaczorek z CBA podkreśla, że część działań już się zakończyła, w innych miejscach wciąż są agenci CBA.

- Zabezpieczają niezbędną dokumentację, dane elektroniczne. Śledztwo jest prowadzone przez delegaturę CBA w Krakowie, pod nadzorem krakowskiej prokuratury okręgowej. Dotyczy m.in. udzielenia kredytu przez Alior Bank spółce akcyjnej Ruch - mówi nam Piotr Kaczorek z CBA.

bDJlgLQT

Alior Bank uruchomił linię kredytową na kwotę 153 mln 600 tys. zł, do tego trzeba doliczyć odsetki, a to da kwotę blisko 170 mln zł. Śledztwo dotyczy również ewentualnych nadużyć udzielonych uprawnień przez osoby zarządzające bankiem oraz wykreowanej straty przez zarządzających Ruchem.

- Sprawdzamy, czy osoby z Ruchu wykreowały konieczność wzięcia tego kredytu. Mowa o zakupie obligacji korporacyjnych od holenderskiej spółki za blisko 200 mln zł czy sprzedaż nieruchomości po zaniżonej cenie, co mogło spowodować wyrządzenie Ruchowi szkody w wielkich rozmiarach. Śledztwo jest na początkowym etapie - mówi money.pl Piotr Kaczorek z CBA.

Alior Bank w pełni współpracuje z upoważnionymi organami państwa w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości dotyczących współpracy z RUCH SA. W związku z tym śledczym udostępnione zostały niezbędne materiały w tej sprawie, zapewnił nas bank.

bDJlgLQZ

Śledztwo trwa, dotąd nikt nie został zatrzymany, agenci skupiają się na zabezpieczeniu materiałów dowodowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: p.o. szefa KNF: Najbliższy plan to wzmocnienie Komisji
bDJlgLRu
alior bank
KOMENTARZE
(104)
pl
2 lata temu
Nie da się ukryć AFERY KNF !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pol
2 lata temu
A co ze Skokami????
Ramzes
2 lata temu
Następna , niestety , pisowska ustawka .
bDJlgLRv
😇 Święty
2 lata temu
Kiedy CBA w SKOKach? A jak zdrowie senatora Grzegorza B.? Tam by się działo 😱
Jam Jest Któr...
2 lata temu
Alior i KNF okradają za rządów PIS a mówili "wystarczy nie kraść". Gorsze afery robi PIS niż PO z Amber Gold.
...
Następna strona