Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nawalny musi oddać 2 mln rubli. Jest decyzja rosyjskiego sądu

Sąd w Moskwie uznał we wtorek, że opozycjonista Aleksiej Nawalny i jego wspólnik Piotr Oficerow są winni państwowej spółce Kirowles 2,2 mln rubli (ok. 34 tys. dol.). Spółka żądała wyegzekwowania od nich domniemanych strat w wys. 16 mln rubli (ok. 270 tys. dol).

Podziel się
Dodaj komentarz
(MItya Aleshkovskiy/CC 2.0/Wikimedia)

Sąd w Moskwie uznał we wtorek, że opozycjonista Aleksiej Nawalny i jego wspólnik Piotr Oficerow są winni państwowej spółce Kirowles 2,2 mln rubli (ok. 34 tys. USD). Spółka chciała aż osiem razy więcej.

Żądania Kirowlesu były związane z wyrokiem na Nawalnego i Oficerowa dotyczącym domniemanych defraudacji na szkodę spółki, który zapadł w lutym.

Sędzia Natalia Samorokowska uznała we wtorek, że Nawalny i Oficerow powinni wypłacić spółce 2,2 mln rubli. Adwokat opozycjonisty Wadim Kobziew zapowiedział apelację od wyroku.

- Z jednej strony jesteśmy zadowoleni z decyzji, ponieważ sąd wyegzekwował sumę znacznie mniejszą niż 16 milionów, z drugiej - zwracaliśmy się o odrzucenie żądań w całości. Decyzja sądu pokazuje przede wszystkim, że Nawalny i Oficerow nie dopuścili się żadnej defraudacji na kwotę 16 milionów rubli - powiedział adwokat Nawalnego Wadim Kobziew.

Trump: Rosja mieszała się w wybory w USA

Po raz pierwszy Nawalny został skazany za defraudację na szkodę Kirowlesu w 2013 roku. Później spółka zwróciła się do sądu o wyegzekwowanie domniemanych strat finansowych. Kiedy Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPCz) uznał, że Rosja nie zapewniła Nawalnemu prawa do uczciwego procesu, Sąd Najwyższy Rosji uchylił zarówno wyrok, jak i decyzję o wyegzekwowaniu strat. Nakazał jednak powtórzenie postępowania i na początku br. Nawalny i Oficerow ponownie zostali skazani, otrzymując kary w zawieszeniu.

Nawalny ocenia postępowanie sądowe wobec niego jako motywowane politycznie. Opozycjonista ogłosił, że zamierza startować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w Rosji. Zdaniem Centralnej Komisji Wyborczej nie ma on jednak biernego prawa wyborczego ze względu na m.in. wyrok w sprawie Kirowlesu.

Tagi: rosja, wiadomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-07-2017

ROPA BRENT 41,134 HA HA HADOŻYWOCIE I CODZIENNE "MYDEŁKO" POD PRYSZNICEM DLA TEGO POKRAKI Z KREMLA ZA 298 LUDZI Z MH17 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

18-07-2017

russiaWszystko składa się w jedną calość. Rosja nie ma kasy, dlatego zabiera się za majątki osób które im nie pasują. To ma krótkie nogi. W takim tempie … Czytaj całość

18-07-2017

antyklerykałśmiech i żenada, teraz wszyscy złodzieje i kryminaliści w rosji to wg. watykanczyków opozycjoniści, to w polsce katolickiej też są tacy opozycjoniści … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (12)