Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Cyfrowy buntownik. Alior Bank inwestuje w IT

Cyfrowy buntownik. Alior Bank inwestuje w IT

 W segmencie biznesowym Alior Bank chce się skupić się na mikro-, małych i średnich przedsiębiorstwach oraz start-upach. Fot. Krzysztof Olszewski/WP
W segmencie biznesowym Alior Bank chce się skupić się na mikro-, małych i średnich przedsiębiorstwach oraz start-upach.

Szybciej niż planowano, Alior Bank planuje realizację strategii ,,Cyfrowego Buntownika". Wynika z niej, że co roku przeznaczy około 100 mln zł na inwestycje w IT i innowacje. Będzie też rozwijał współpracę z PZU oraz Pekao. Bank będzie też analizował możliwości rozwoju w zakresie dalszych transakcji fuzji i przejęć.
Z punktu widzenia klientów inwestycje w IT i innowacje oznaczają nowe systemy i narzędzia mobilne, innowacje i fintechy oraz bezpieczeństwo cyfrowe. Dla klientów indywidualnych Alior Bank chce być bankiem pierwszego wyboru.


W segmencie biznesowym Alior Bank chce się skupić się na mikro-, małych i średnich przedsiębiorstwach oraz start-upach.

- Dzięki realizacji Strategii ,,Cyfrowego Buntownika" Alior Bank dołączy do grona najlepszych i najbardziej innowacyjnych banków w Europie, jednocześnie stając się najefektywniejszym bankiem na rynku krajowym - mówi Michał Chyczewski, wiceprezes, pełniący obowiązki prezesa Alior Banku.- Dzięki wdrożeniu 70 szczegółowo zaplanowanych inicjatyw, Alior Bank stanie się cyfrowym bankiem pierwszego wyboru dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce - dodaje.

Strategia ,,Cyfrowy Buntownik" została przyjęta w marcu br. gdy prezesem był Wojciech Sobieraj.

wnp.pl
Czytaj także
Polecane galerie
okienkowa
2017-11-22 17:39
My pracownicy Banku Nowości zarabiamy godnie i mamy dobrą atmosferę w pracy. Stresu mało radości wiele. Dziękujemy.
root
2017-10-07 14:40
Pomimo innowacji mając tel. z systemem Windows posiadasz ograniczoną funkcjonalność