Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Allegro chce sprzedawać żywność przez internet. Spółka ściągnęła już odpowiedniego menedżera

Allegro chce sprzedawać żywność przez internet. Spółka ściągnęła już odpowiedniego menedżera

Od 1 sierpnia Allegro pokieruje Francois Nuyts, były wysoki menedżer Amazona. Fot. mat. pras.
Od 1 sierpnia Allegro pokieruje Francois Nuyts, były wysoki menedżer Amazona.

Allegro szykuje się do mocnego wejścia na rynek zakupów spożywczych przez internet. Do firmy dyrektora obszaru e-groceries ściągnięty został Jacek Palec, menedżer specjalizujący się w sprzedaży żywności online. Spółka na razie sprawy nie komentuje.

Jak nieoficjalnie dowiedział się branżowy serwis wiadomoscihandlowe.pl, Allegro na razie planuje uruchomienia całkiem nowej platformy sprzedaży produktów spożywczych, ale gruntownie przebuduje dział Allegro Supermarket, który obecnie jest jedynie namiastką sklepu spożywczego online.

Rzecznik Allegro Paweł Klimiuk potwierdza, że 4 czerwca pracę w spółce rozpocznie Jacek Palec, dotychczasowy prezes bdsklep.pl, czyli jednego z większych internetowych sklepów spożywczych. Sam Palec odmawia komentarza.

Wideo: galerie już nie handlowe, ale nadal atrakcyjne

Jak wskazuje serwis, obecnie w Allegro Supermarket można kupować produkty żywnościowe, ale zazwyczaj w dużych opakowaniach, a poza tym ich sprzedawcami są różne sklepy, przez co zakupy są wysyłane osobno, co wiąże się także z wyższymi kosztami wysyłki.

Wiadomoscihandlowe.pl piszą, że teraz Allegro ma samodzielnie zająć się prowadzeniem sprzedaży podstawowych produktów żywnościowych, a wysyłka będzie prowadzona z jednego magazynu w Polsce.

Dotychczasowy prezes firmy Przemysław Budkowski nie jest entuzjastą sprzedaży żywności przez internet, ale 1 sierpnia 2018 r. kierowanie firmą przejmie Francois Nuyts, były szef Amazona w Hiszpanii i Włoszech. Amazon ma duże doświadczenie w sprzedaży produktów żywnościowych przez internet.

Przemysław Budkowski był prezesem Allegro od kwietnia 2011 roku, a z firmą związał się dwa lata wcześniej. Pod jego kierownictwem Allegro przeszło przemianę z serwisu aukcyjnego w platformę transakcyjną.

Allegro chwali się, że dziś oferuje swoim klientom 90 milionów produktów miesięcznie, a sprzedaż na platformie prowadzi ponad 100 tysięcy firm, w większości są to polskie małe i średnie przedsiębiorstwa. Serwis co miesiąc odwiedza 17 milionów internautów, z czego ponad połowa na urządzeniach mobilnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
Nigdy więcej
2018-06-02 15:07
Życzę Wam bankructwa. Za takie traktowanie sprzedawców jakie jest teraz. Blokujecie po kolei konta niesłusznie i nie chcecie odblokowac. Bo uważacie Nas za konkurecje. Wszystko Wam wolno. A jak chce to każą mi się kontaktować z jakąś śmieszną kancelarią w ramach ochrony praw.

Mimo że towar legalny i potwierdzony faktura.

Mam nadzieje ze ta lichwa w ciągu 10 lat padnie
lesio
2018-06-02 14:19
Głodny to i przez internet kupi jedzenie :)
Jasiu
2018-06-02 01:08
Allegro ustawia wszystko pod swoje potrzeby, a nie pod użytkowników!
Pokaż wszystkie komentarze (7)