Notowania

Allegro i Poczta Polska chcą otworzyć sieć tysiąca paczkomatów. Zaawansowane rozmowy

Allegro miałaby zapewnić ruch, a Poczta Polska ma być odpowiedzialna za logistykę całego przedsięwzięcia, czyli dostarczanie przesyłek do paczkomatów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Allegro i Poczta Polska są na finiszu rozmów na temat wspólnej inwestycji w sieć paczkomatów w Polsce - informuje "Gazeta Wyborcza". Żadna ze stron na razie nie chce oficjalnie wypowiadać się na ten temat.

Obaj liderzy swoich branż w Polsce - zakupów przez internet i usług pocztowych - mają planować powołanie nowej spółki, która zajmie się stworzeniem liczącej tysiąc paczkomatów sieci.

Obecnie niezagrożoną pozycję na rynku paczkomatów ma InPost, który wprowadził tę usługę w Polsce. Firma Rafała Brzoski ma ponad 3 tys. paczkomatów. Nieoficjalnie mówi się o planach sprzedaży InPostu zagranicznemu inwestorowi.

Wideo: długa kolejka do paczkomatu InPost

Według gazety, współpraca Allegro i Poczty Polskiej jest pomyślana jako sposób na obronę przed światowymi gigantami e-commerce, takimi jak amerykański Amazon czy chiński AliExpress.

Allegro miałaby zapewnić ruch, a Poczta Polska ma być odpowiedzialna za logistykę całego przedsięwzięcia, czyli dostarczanie przesyłek do paczkomatów.

We wrześniu zeszłego roku Rafał Brzoska ogłosił, że według badań Gemiusa paczkomaty InPost wyprzedziły Pocztę Polską na rynku e-commerce. W 2017 roku InPost był drugą - po kurierach - najbardziej popularną formą dostawy przy zakupach internetowych.

Tagi: usługi, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-03-2018

WscieklaALLEGRO to banda zlodzieji zerujaca na gigantycznych oplatach za wystawienie towaru I sprzedaz dwa razy trzeba placic prowizje za sprzedany … Czytaj całość

17-03-2018

IgaPoczta Polska to najgorsze badziewie jakie jest na naszym rynku. Na każdej placówce jarmark, nie wiadomo na czym oko zawiesić, lokale w marmurach a w … Czytaj całość

17-03-2018

AdamsPoczta Polska to taka sama komuna jak PIS

Rozwiń komentarze (31)