Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Allegro i Poczta Polska chcą otworzyć sieć tysiąca paczkomatów. Zaawansowane rozmowy

Allegro i Poczta Polska chcą otworzyć sieć tysiąca paczkomatów. Zaawansowane rozmowy

Na razie na rynku paczkomatów panuje InPost, ale miewa problemy z płynnością ich obsługi. Fot. Grupa Integer.pl
Na razie na rynku paczkomatów panuje InPost, ale miewa problemy z płynnością ich obsługi.

Allegro i Poczta Polska są na finiszu rozmów na temat wspólnej inwestycji w sieć paczkomatów w Polsce - informuje "Gazeta Wyborcza". Żadna ze stron na razie nie chce oficjalnie wypowiadać się na ten temat.

Obaj liderzy swoich branż w Polsce - zakupów przez internet i usług pocztowych - mają planować powołanie nowej spółki, która zajmie się stworzeniem liczącej tysiąc paczkomatów sieci.

Obecnie niezagrożoną pozycję na rynku paczkomatów ma InPost, który wprowadził tę usługę w Polsce. Firma Rafała Brzoski ma ponad 3 tys. paczkomatów. Nieoficjalnie mówi się o planach sprzedaży InPostu zagranicznemu inwestorowi.

Wideo: długa kolejka do paczkomatu InPost

Według gazety, współpraca Allegro i Poczty Polskiej jest pomyślana jako sposób na obronę przed światowymi gigantami e-commerce, takimi jak amerykański Amazon czy chiński AliExpress.

Allegro miałaby zapewnić ruch, a Poczta Polska ma być odpowiedzialna za logistykę całego przedsięwzięcia, czyli dostarczanie przesyłek do paczkomatów.

We wrześniu zeszłego roku Rafał Brzoska ogłosił, że według badań Gemiusa paczkomaty InPost wyprzedziły Pocztę Polską na rynku e-commerce. W 2017 roku InPost był drugą - po kurierach - najbardziej popularną formą dostawy przy zakupach internetowych.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Mlik
2018-08-17 13:58
Wolę odebrać z punktu niż czekać na kuriera pod adresem i też nie wiadomo kiedy przyjdzie.
listonog
2018-03-19 18:53
Kiedy podwyżki płac na Poczcie ? Czy odpowiedni pion już przejrzał na oczy ? Tylko patrzeć jak sie rozpoczną zwolnienia, bo kto chce pracowac za 2 tyś do emerytury ????
Krzysztof
2018-03-19 10:47
Poczta Polska powoli się kładzie. Jakość usług jest coraz gorsza bo odchodzą im ludzie i nie ma kto nawet awiza przynieść w centrum dużego miasta. Staram się wymusić na wszystkich wysyłanie e-maili zamiast listów i z czego oni będą żyli?
Pokaż wszystkie komentarze (31)