Notowania

handel detaliczny
11.10.2016 17:54

PKO BP wypowiedział umowy kredytowe Alma Market

PKO BP wypowiedział umowy kredytowe Alma Market. Wypowiedzenie umowy oznacza obowiązek spłaty całej kwoty kredytu, która wraz z wymagalnymi odsetkami wynosi ogółem 60,88 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)

PKO BP wypowiedział umowy kredytowe firmie Alma Market. Wypowiedzenie oznacza obowiązek spłaty całej kwoty kredytu, która wraz z wymagalnymi odsetkami wynosi ogółem 60,88 mln zł.

Delikatesy od kilku miesięcy mają problemy z finansami. Pisaliśmy o tym pierwsi w money.pl.

Wypowiedzenie umowy przez PKO BP może być zatem gwoździem do trumny. Dotyczy bowiem trzech umów kredytowych z lat 2007-2010. Bank wypowiada ww. umowy kredytowe z powodu zagrożenia upadłością.

"Termin wypowiedzenia wynosi 7 dni licząc od dnia następnego po dniu doręczenia wypowiedzenia. Wypowiedzenie umowy kredytu oznacza obowiązek spłaty całej kwoty zadłużenia w terminie wypowiedzenia, która wraz z wymagalnymi odsetkami na dzień 3 października 2016 roku wynosi ogółem 60 884 107,17 zł" - czytamy dalej.

Wcześniej do Sądu Rejonowego w Krakowie wpłynął wniosek wierzyciela Alma Market - Zbigniewa Kurasza o ogłoszenie upadłości spółki, obejmującej likwidację jej majątku.

W połowie września Alma Market poinformowała, że złożyła w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie VIII Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego - postępowania sanacyjnego.

W sierpniu Alma Market podjęła decyzję o przeglądzie opcji strategicznych we wszystkich obszarach działalności biznesowej.

Grupa kapitałowa Alma Market prowadzi działalność w następujących obszarach: sprzedaż detaliczna artykułów żywnościowych, sprzedaż detaliczna odzieży i obuwia, sprzedaż hurtowa granulatów tworzyw sztucznych, folii, oraz pozostałych artykułów chemicznych w tym wyrobów z tworzyw sztucznych i chemikaliów, działalność w branży nieruchomości w zakresie obsługi nieruchomości i ich wynajmu, a także realizacji projektów deweloperskich. Spółka jest notowana na GPW od 1994 r.

Tagi: handel detaliczny, alm, alma market, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-10-2016

KoralSzkoda, że polski sklep bankrutuje ale jak kredyty wzieli to i spłacać trzeba. Oczywiste, że bank chce odzyskać swoje pieniądze.

13-10-2016

JurrNo Alma jest niewypłacalna, a pko chce odzyskać swoje pieniądze. Oczywistość

16-12-2016

OBYWATEL RPPANIE MORAWIECKI POLSKIE BANKI MIAŁY DZIAŁAĆ PRZYJAŻNIE A NIE "GOTOWAĆ" POLSKIE FIRMY. BANK ZADZIAŁAŁ JAK ZACHODNIE....SPŁACAJ I KONIEC!!!! … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (19)