Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKO BP wypowiedział umowy kredytowe Alma Market

19
Podziel się:

PKO BP wypowiedział umowy kredytowe Alma Market. Wypowiedzenie umowy oznacza obowiązek spłaty całej kwoty kredytu, która wraz z wymagalnymi odsetkami wynosi ogółem 60,88 mln zł.

PKO BP wypowiedział umowy kredytowe Alma Market
(materiały prasowe)
bESSImKZ

PKO BP wypowiedział umowy kredytowe firmie Alma Market. Wypowiedzenie oznacza obowiązek spłaty całej kwoty kredytu, która wraz z wymagalnymi odsetkami wynosi ogółem 60,88 mln zł.

Delikatesy od kilku miesięcy mają problemy z finansami. Pisaliśmy o tym pierwsi w money.pl.

Wypowiedzenie umowy przez PKO BP może być zatem gwoździem do trumny. Dotyczy bowiem trzech umów kredytowych z lat 2007-2010. Bank wypowiada ww. umowy kredytowe z powodu zagrożenia upadłością.

bESSImLb

"Termin wypowiedzenia wynosi 7 dni licząc od dnia następnego po dniu doręczenia wypowiedzenia. Wypowiedzenie umowy kredytu oznacza obowiązek spłaty całej kwoty zadłużenia w terminie wypowiedzenia, która wraz z wymagalnymi odsetkami na dzień 3 października 2016 roku wynosi ogółem 60 884 107,17 zł" - czytamy dalej.

Wcześniej do Sądu Rejonowego w Krakowie wpłynął wniosek wierzyciela Alma Market - Zbigniewa Kurasza o ogłoszenie upadłości spółki, obejmującej likwidację jej majątku.

W połowie września Alma Market poinformowała, że złożyła w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie VIII Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego - postępowania sanacyjnego.

W sierpniu Alma Market podjęła decyzję o przeglądzie opcji strategicznych we wszystkich obszarach działalności biznesowej.

bESSImLh

Grupa kapitałowa Alma Market prowadzi działalność w następujących obszarach: sprzedaż detaliczna artykułów żywnościowych, sprzedaż detaliczna odzieży i obuwia, sprzedaż hurtowa granulatów tworzyw sztucznych, folii, oraz pozostałych artykułów chemicznych w tym wyrobów z tworzyw sztucznych i chemikaliów, działalność w branży nieruchomości w zakresie obsługi nieruchomości i ich wynajmu, a także realizacji projektów deweloperskich. Spółka jest notowana na GPW od 1994 r.

bESSImLC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
OBYWATEL RP
5 lata temu
PANIE MORAWIECKI POLSKIE BANKI MIAŁY DZIAŁAĆ PRZYJAŻNIE A NIE "GOTOWAĆ" POLSKIE FIRMY. BANK ZADZIAŁAŁ JAK ZACHODNIE....SPŁACAJ I KONIEC!!!! SIEBIE WARCI!!!
Koral
5 lata temu
Szkoda, że polski sklep bankrutuje ale jak kredyty wzieli to i spłacać trzeba. Oczywiste, że bank chce odzyskać swoje pieniądze.
Jurr
5 lata temu
No Alma jest niewypłacalna, a pko chce odzyskać swoje pieniądze. Oczywistość
bESSImLD
De gusta tor
5 lata temu
Mielif farta ,że zawliło się bez podatku handlowego,inni niestety po.Zapobiegawczo zwijam się((
janek
5 lata temu
Jerzy Mazgaj plus Janusz Lewandowski i wszystko jasne - takie bogactwo! TW BARBARA.