Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Amazon zapowiada dostawy do domu pod nieobecność klienta

6
Podziel się

Ci, którzy zechcą z tej usługi korzystać, będą musieli kupić u Amazona za co najmniej 250 dolarów kamerę i podłączony do Wi-Fi zamek do drzwi.

Amazon zapowiada dostawy do domu pod nieobecność klienta
(LESZEK KOTARBA)
bDBbYKXV

Amazon - największy na świecie sklep internetowy - zapowiedział uruchomienie w przyszłym miesiącu usługi Amazon Key, dzięki której towar będzie można dostarczać do klientów także kiedy nie będzie ich w domu.

Ci, którzy zechcą z tej usługi korzystać, będą musieli kupić u Amazona za co najmniej 250 dolarów kamerę i podłączony do Wi-Fi zamek do drzwi. Dopiero po zainstalowaniu tych urządzeń będą mogli w aplikacji Amazona wybrać realizację dostaw do domu także pod swoją nieobecność. Usługa będzie dostępna dla uczestników programu Amazon Prime.

Dostawca zadzwoni najpierw do drzwi lub zastuka, a jeśli nikt mu nie otworzy - zeskanuje paczkę z kupionymi artykułami. Amazon upewni się, że dostawca dotarł pod właściwy adres, i zdalnie otworzy drzwi. Zainstalowana w domu kamera nagra dostawę.

bDBbYKXX

Agencja Associated Press pisze, że Amazon chce sprawić, by zakupy u niego stały się tak wygodne, iż klienci nawet nie pomyślą o kupowaniu gdzie indziej.

Usługa będzie dostępna od 8 listopada w 37 miastach USA, m.in. w Atlancie, Cleveland i Denver. Amazon zapowiada, że inteligentny zamek drzwiowy będzie też można wykorzystać, by wpuścić do domu np. ekipę sprzątającą, osobę, która wyprowadzi psa na spacer, czy gości, kiedy nie ma nas w domu.

Usługa będzie objęta gwarancją Amazona, a dostawców firma będzie uważnie sprawdzać.

Zobacz także: Zobacz także: Wiedzą o tobie wszystko. Jak sklepy śledzą smartfony klientów?
bDBbYKYd
bDBbYKYy
wiadomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(6)
Wer
3 lata temu
Nie widze przyszlosci dla tej uslugi w Naszym kraju.. Dzis amazon otworzy kurierowi a jutro zlodziej sam wejdzie
mihau
3 lata temu
Jeszcze czego.
Atoja
3 lata temu
facet skanuje paczke, rzuca pod drzwi i odjezdrza, nawet nie chce mu sie pukac.
bDBbYKYz
m-53
3 lata temu
No to jeszcze muszą mieć klucz do furtki i do drzwi wejściowych do budynku.
łojojoj
3 lata temu
Dobra amazon. Kupię tą kamerkę, kurier też niech wejdzie. Tylko jak mam przekonać swojego psa, żeby go wpuścił, a mam dwa.