Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Bartłomiej Dwornik
|

Ambasador USA w Polsce nie wierzy, że Rosjanie pomaszerują do Kijowa

0
Podziel się:

- Sankcje są lepszym rozwiązaniem. Od czasu ich wprowadzenia konflikt się nie rozwija - mówi w Money.pl Stephen Mull.

Ambasador USA w Polsce nie wierzy, że Rosjanie pomaszerują do Kijowa
(WP.TV)
bEILivQR

- Sankcje są lepszym rozwiązaniem dla niepodległości Ukrainy, niż użycie wojska. Od czasu ich wprowadzenia konflikt się nie rozwija - mówi w rozmowie z portalem Money.pl Stephen Mull, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Garri Kasparow zarzucił podczas Wrocław Global Forum zachodnim politykom, że sankcje wobec Kremla nie odniosą zamierzonego skutku: - Putin wie, że rosyjska gospodarka bez problemu przetrwa nałożone na nią sankcje. Wbrew pozorom nie mają dla niej większego znaczenia. Są nic niewarte - oceniał znany rosyjski opozycjonista. - Zachodni liderzy pozorują tylko działania, żeby uspokoić opinię publiczną. Są słabi i dają dowód, że Zachód nie jest gotowy na konfrontację z Kremlem.

bEILivQT

Stephen Mull, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, w rozmowie z portalem Money.pl nie zgadza się z takim stawianiem sprawy.

- To spekulacje. Gdyby nie było sankcji, trudno powiedzieć co by było. Od czasu wprowadzenia sankcji konflikt na Ukrainie się nie powiększa - uważa amerykański dyplomata. - Oczywiście jest zagrożenie, że sytuacja w najbliższym czasie może się pogorszyć, bo są pewne niepokojące sygnały, ale być może bez sankcji sytuacja już byłaby gorsza.

Zdaniem Stephena Mulla, decyzja o tym, żeby zareagować na ukraiński konflikt sankcjami a nie wojskami to dobra decyzja, zdecydowanie lepsza dla niepodległości Ukrainy, niż ewentualna interwencja wojskowa.

Tymczasem Władimir Putin ostrzegł w ubiegłym tygodniu, że Rosja będzie zmuszona skierować swoją broń przeciwko krajom zagrażającym jej terytorium. Chodzi głównie o systemem przeciwrakietowy, który ma pojawić się w sąsiadujących z Rosją krajach: - Gdy zagrożenie pojawia się w sąsiednim kraju, Rosja musi zareagować w sposób odpowiedni i użyć swojej obrony w taki sposób, by zneutralizować zagrożenie - powiedział Putin, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

bEILivQZ

- Oczywiście, jeśli Rosjanie zdecydują się pomaszerować do Kijowa, to będzie inna kwestia - zastrzega ambasador Mull. - Wtedy będziemy decydować, jaka będzie najlepsza odpowiedź. Ale myślę, że taka sytuacja jest mało prawdopodobna.

_ Tegoroczne Wrocław Global Forum, organizowane od 11 do 13 czerwca obejmowało, tematyką najważniejsze problemy, przed którymi stoi dziś Europa, zarówno w nawiązaniu do kryzysu w strefie euro, jak i konfliktu na Ukrainie, polaryzacji politycznej w Europie oraz zwiększającego się wpływu gospodarek azjatyckich. Więcej informacji w serwisie specjalnym Wrocław Global Forum w Money.pl _.

ZOBACZ POZOSTAŁE CZĘŚCI WYWIADU ZE STEPHENEM MULLEM:

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/50/m356658.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/afera-podsluchowa-w-po-schetyna-to-nie-beda,102,0,1828198.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Schetyna: To nie będą dla nas łatwe wybory
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/102/m356710.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/garri-kasparow-oskarza-zachod-wasze-sankcje,80,0,1828176.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kasparow: "Wasze sankcje są nic niewarte"
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/58/m356666.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tomasz-siemoniak-liczy-na-wzmocnienie,177,0,1827761.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) NATO wzmocni wschodnią flankę? Jest apel
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/28/m356636.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pomoc-dla-frankowiczow-minister-szczurek-jej,205,0,1827533.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Minister finansów o pomocy dla frankowiczów
bEILivRu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)