Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ambra: Sprzedaż cydru gwałtownie wzrosła po embargu Putina

0
Podziel się:

Po ogłoszeniu embarga na jabłka przez prezydenta Putina nasza sprzedaż cydru zaczęła rosnąć wręcz gwałtownie - mówi wiceprezes Ambry Piotr Kaźmierczak.

Ambra: Sprzedaż cydru gwałtownie wzrosła po embargu Putina
(Pixabay.com/Domena publiczna)

Ambra oczekuje osiągnięcia progu rentowności przez jej markę Cydr Lubelski i sięgnięcia przez cały segment cydru w Polsce poziomu sprzedaży nawet rzędu 20 mln litrów oraz kilkukrotny jego wzrost w kolejnych latach, poinformował wiceprezes Ambry Piotr Kaźmierczak.

- Ambra to lider rynku wina i młodego rynku cydru. Chcemy na tych rynkach rosnąć i oferować ponadprzeciętne stopy zwrotu dla akcjonariuszy. Cydr będzie rósł dwucyfrowo w tym roku i od roku 2015/16 będziemy zarabiać na naszej marce Cydr Lubelski, co automatycznie przełoży się wzrost zysków - powiedział Kaźmierczak w rozmowie z ISBnews.tv.

Podkreślił, że Ambra była prekursorem rynku cydru w Polsce. - Pierwszy cydr sprzedaliśmy w 2013 r. Po ogłoszeniu embarga na jabłka przez prezydenta Putina nasza sprzedaż cydru zaczęła rosnąć wręcz gwałtownie. W 2015 r. oczekujemy, że cały segment osiągnie sprzedaż rzędu 15-20 mln litrów. To będzie ok. 0,25 proc. wielkości rynku piwa. W innych krajach jest to odpowiednio od 2 proc. do 15 proc. W efekcie perspektywy cydru w Polsce, jako największym producencie jabłek w Europie, oceniamy jako bardzo dobre i liczymy na kilkukrotny wzrost rynku cydru w najbliższych latach - dodał wiceprezes Ambry.

Ambra zakłada ponadto stabilny poziom sprzedaży wina, zahamowanie wzrostu kosztów operacyjnych, a także wzrost zysku operacyjnego i netto w swoim roku obrachunkowym 2015/2016.

Ambra to największy w Polsce producent, importer i dystrybutor win. Spółka jest notowana na GPW od połowy 2005 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska wciąż biedna. Pięć województw to zagłębia biedy Nadal nie udało nam się dogonić nawet najbiedniejszych krajów tzw. starej Unii.
Premier Litwy oskarża Polskę. Mocne słowa Zdaniem litewskiego premiera Algirdasa Butkevicziusa "Polska chce upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu".
Włosi chętnie inwestują miliardy w Polsce W Polsce działa ponad tysiąc 300 firm z udziałem włoskiego kapitału, które zatrudniają blisko 90 tysięcy pracowników.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)