Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Amica nie dogadała się z Hiszpanami. "Czas minął"

11
Podziel się:

Prezes Amiki zrezygnował z dalszych negocjacji w sprawie przejęcia marki Fagor. Miałao to być furtka na hiszpański rynek.

Prezes Jacek Rutkowski nie ma zamiaru dalej negocjować przejęcia Fagora.
Prezes Jacek Rutkowski nie ma zamiaru dalej negocjować przejęcia Fagora. (Amica Wronki)

Prezes Amiki zrezygnował z dalszych negocjacji w sprawie przejęcia marki Fagor. Miała to być furtka na hiszpański rynek.

- Oferta jest nieważna, czas minął - powiedział prezes Jacek Rutkowski podczas konferencji prasowej.

Amica nie negocjuje już zakupu linii biznesowej, zajmującej się sprzedażą dużego sprzętu AGD pod marką Fagor. Sprzedającym miała być hiszpańska spółka Edesa, znajdująca się w upadłości.

- Na dzisiaj - optymistycznie powiem - temat jest zawieszony, żeby nie powiedzieć zakończony. Nasza oferta jest zakończona, naszej oferty już nie ma - dodał Rutkowski.

Zobacz także: Zobacz też: Niezwykły magazyn Amiki

Amica złożyła ofertę 30 listopada. Przejęcie miało dotyczyć linii biznesowej, zajmującej się sprzedażą dużego sprzętu AGD pod marką Fagor. Całkowita cena transakcji miała wynieść 5 mln euro.

Amica oceniała, że potencjalne przejęcie marki Fagor to furtka na rynek hiszpański i potencjał na kilkadziesiąt milionów euro obrotów w perspektywie kilku lat. Poza Hiszpanią są też inne rynki, na których Fagor jest znany - zwłaszcza Portugalia i Francja.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(11)
Bob
4 lata temu
No to zostalyby jeszcze 3mln za Bednarka
edzio
4 lata temu
Regenerowałem swoją pralkę Amica 3 razy{łożyska na bębnie}Co pół roku wymiana,bęben plastykowy ,tandeta.Kupiłem Whirlpool używkę ,praacuje już 5 lat.\,tamta od nowości miała 6
Roman z Gdyni
4 lata temu
A ja kupiłem pralkę za 5000 zł Samsunga .A co stać mnie.W ciągu roku miałem 8 razy wzywany serwis !!!! Używali wszystkich możliwych sposobów by nie oddać kasy.No i nie oddali .Nie kupujcie ich produktów serwis i firma jest kłamliwa i żenująca.
wojtek
4 lata temu
nie wiem jak dziś, kiedyś kupiłem kuchenkę ceramiczną Amica oraz Lodówkę. Lodówka chodziła 10 lat, następna jest Samsung - bardzo ergonomiczna, działa choć elektronika po gwarancji zaczęła wariować kuchenka jest używana bardzo intensywnie od 13. Może to nic nadzwyczajnego, zmywarkę Boscha ma 8 lat, jest dużo bardziej sfatygowana niż ta kuchenka ale daje radę. Pralkę Whirpool kupiłem po pralce Ardo, tamta po 11 latach pordzewiała więc chciałem coś nowego - nigdy więcej Whirpool, miesiąc po gwarancji woda zaczęła wylewać się przez połączenia, koszt serwisanta dwa razy po 100 bez skutku. Kupiłem w jej miejsce dość drogiego Siemensa, elektronika wariuje od nowości (był wzywany serwis, ale sama się naprawiła), teraz też co jakiś czas nie odpompuje wody, trzeba kilka razy przestawiać programy i jakoś się resetuje. Nie ma sprzętów wiecznie niezawodnych, nawet młotek się popsuje.
Dyrdymal
4 lata temu
Niestety, tandeta w Amice w sprzęcie (kuchenki) to smutna rzeczywistość. Niechlujne wykonanie kurków gazowych, szpary, przez które przecieka kipiąca woda, wlewając sie między szyby piekarnika. Nie mam ani jednego dobrego słowa na temat wybranej przeze mnie kuchenki. I tu jest ból. Wyboru dokonano na podstawie zachwalania przez sprzedających. Tfu!!!