Notowania

Amica nie dogadała się z Hiszpanami. "Czas minął"

Prezes Amiki zrezygnował z dalszych negocjacji w sprawie przejęcia marki Fagor. Miałao to być furtka na hiszpański rynek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Amica Wronki)
Prezes Jacek Rutkowski nie ma zamiaru dalej negocjować przejęcia Fagora.

Prezes Amiki zrezygnował z dalszych negocjacji w sprawie przejęcia marki Fagor. Miała to być furtka na hiszpański rynek.

- Oferta jest nieważna, czas minął - powiedział prezes Jacek Rutkowski podczas konferencji prasowej.

Amica nie negocjuje już zakupu linii biznesowej, zajmującej się sprzedażą dużego sprzętu AGD pod marką Fagor. Sprzedającym miała być hiszpańska spółka Edesa, znajdująca się w upadłości.

- Na dzisiaj - optymistycznie powiem - temat jest zawieszony, żeby nie powiedzieć zakończony. Nasza oferta jest zakończona, naszej oferty już nie ma - dodał Rutkowski.

Zobacz też: Niezwykły magazyn Amiki

Amica złożyła ofertę 30 listopada. Przejęcie miało dotyczyć linii biznesowej, zajmującej się sprzedażą dużego sprzętu AGD pod marką Fagor. Całkowita cena transakcji miała wynieść 5 mln euro.

Amica oceniała, że potencjalne przejęcie marki Fagor to furtka na rynek hiszpański i potencjał na kilkadziesiąt milionów euro obrotów w perspektywie kilku lat. Poza Hiszpanią są też inne rynki, na których Fagor jest znany - zwłaszcza Portugalia i Francja.

Tagi: amica, amc, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-03-2018

Pyroman z Poznaniaja ziemniaki na patyku w ognisku piekę ; nikt po moją linie się nie zgłosił : wisi mi to nie będę się prosił !!!

06-03-2018

amiNawet na badziewie z Amiki, nie są dozwolone opinie. Dla mnie i mojej rodziny na badziewie stop.

06-03-2018

marioJak kupisz wyrób AMIKI, to o oprawach do gwarancji/reklamacji i rękojmi zapomnij. Obsługa w Amice dziala jak zacięta płyta, kilka wersji odpowiedzi … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)