Notowania

giełda
10-08-2018 (15:07)

Andrzej Abramczuk nowym prezesem Netii

Rada nadzorcza Netii powołała Andrzeja Abramczuka na prezesa. Poprzednia prezes zrezygnowała po przejęciu kontroli nad spółką przez Zygmunta Solorza-Żaka.

Podziel się
Dodaj komentarz
Andrzej Abramczuk pojawił się w zarządzie Netii po przejęciu kontroli przez Solorza-Żaka

Rada nadzorcza Netii powołała Andrzeja Abramczuka na prezesa. Poprzednia prezes zrezygnowała po przejęciu kontroli nad spółką przez Zygmunta Solorza-Żaka.

Rada nadzorcza Netii powierzyła w piątek Andrzejowi Abramczukowi funkcję prezesa i dyrektora generalnego. Dotąd był członkiem zarządu, dyrektorem ds. strategii i regulacji.

Zastąpił na stanowisku Wojciecha Pytla z rady nadzorczej, który pełnił obowiązki prezesa od maja, kiedy bez podania przyczyn zrezygnowała Katarzyna Iwuć. Swoje obowiązki Abramczuk przejmie 18 sierpnia, już po wygaśnięciu delegacji Wojciecha Pytla.

Abramczuk jest członkiem zarządu Netii od grudnia 2017 r., czyli w momencie, kiedy w akcjonariacie spółki pojawił się Zygmunt Solorz-Żak, kupując 33 proc. akcji. Teraz ma ich już 66 proc. poprzez podmioty, w których ma wiodące udziały: Cyfrowy Polsat i Karswell Limited.

Zobacz też: Prezes UKE tłumaczy stawki za roaming w UE. "Wiele zależy od strategii marketingowej operatorów"

Nowy prezes ma dwudziestoletnie doświadczenie w doradztwie na rzecz podmiotów z sektora telekomunikacyjnego oraz mediów. W latach 2006 - 2009 związany był ze spółką P4 (operator sieci Play). Od 2001 do 2006 roku był dyrektorem departamentu prawnego oraz członkiem zarządu GTS Poland i Cel Polska.

W latach 2011 - 2015 zasiadał w Radzie Nadzorczej CenterNet S.A. i był sekretarzem rady spółki Midas (obecnie Aero2 Sp. z o.o.), czyli spółki z grupy Cyfrowego Polsatu.

Abramczuk jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Skończył też studia podyplomowe, prowadzone przez Wyższą Szkołę Ubezpieczeń i Bankowości wraz z City University Business School of London oraz studiów doktoranckich w Instytucie Nauk Prawnych PAN.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, net, netia, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-08-2018

JaśCo z tego będą mieli uytkownicy

11-08-2018

CinmarCzy pan coś zmieni czy tylko liczy się kasa ... Ponieważ każdy wie żeby coś wyciągnąć trzeba pierw zainwestować

26-09-2018

Stasekcoś dobrego ?

Rozwiń komentarze (3)