Notowania

media
23.11.2018 07:05

Andrzej Rogoyski już formalnie prezesem Polskiego Radia

Andrzej Rogoyski, dotychczasowy szef rady nadzorczej Polskiego Radia oddelegowany do pełnienia funkcji prezesa tej instytucji, został w czwartek na stałe wybrany szefem publicznego radia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Karol Makurat/REPORTER)
- Polskie Radio może być dziś postrzegane jako znajdujące się w lekkim kryzysie - przyznał Rogoyski.

Rada Mediów Narodowych wybrała Andrzeja Rogoyskiego na prezesa zarządu Polskiego Radia w czwartek. Był jedynym kandydatem.

W pięcioosobowym składzie RMN dominuje trójka posłów PiS: Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk.

Wideo: Krzysztof Czabański zapowiada całkowite zniesienie abonamentu RTV.

- Naszym zdaniem jest to bardzo korzystny i dobry dla radia wybór - powiedział dziennikarzom Krzysztof Czabański, przewodniczący RMN. Dodał, że Andrzej Rogoyski ustabilizował sytuację w Polskim Radiu przez kilka miesięcy jako członek rady nadzorczej oddelegowany do pełnienia funkcji prezesa.

- Zarząd ze sobą współpracuje, dobrze pracuje z dyrekcjami poszczególnymi anten i innych części Polskiego Radia, także to dobrze rokuje - stwierdził Czabański.

- Chcę, aby wszyscy poczuli, że tworzymy wspólnotę radiową, która się opiera różnego rodzaju podziałom: politycznym, społecznym, osobistym - zadeklarował Rogoyski. - To jest oczywiście trudne zadanie, ale ja uważam, że to się da zrobić - dodał.

Jako swoje najważniejsze zadania wymienił wzmocnienie programowe poszczególnych anten i rozwój technologiczny radia. Będzie musiał przede wszystkim zmierzyć się z dużym spadkiem słuchalności Jedynki i Trójki.

Czabański ocenił, że Rogoyski "jest bardzo wnikliwym obserwatorem i dobrym analitykiem". - Myślę, że się bardzo dużo już nauczył - dodał.

Rogoyski jest prawnikiem. Jak pisze "Gazeta Wyborcza", reprezentował ofiary molestowania seksualnego, za co został wyróżniony nagrodą Okulary Równości. Był radnym Warszawy z ramienia AWS, potem działaczem dzielnicowych struktur Platformy Obywatelskiej. W 2017 r. został zastępcą przewodniczącego Trybunału Stanu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: media, media publiczne, polskie radio, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-11-2018

cvbokreslenie narodowe kojarzy sie z pisowskimi narodowcami , czyli zle ,

23-11-2018

Gorzka prawdaMedia oficjalne zwłaszcza w materiałach komercyjnych reklamach pokazują, ba, kreują ulukrowany obraz świata, a szczególnie Polski, a którego … Czytaj całość

24-11-2018

Kiedyś słuchacz PRZ rana,w południe i późnym popołudniem nie da się słuchać jedynki -JEST ŚWIAT w/g Kiepskich redaktorków i zapraszanych gości.

Rozwiń komentarze (5)