Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielka transakcja na światowym rynku. Apple może przejąć Netflixa

2
Podziel się:

To może być biznesowe wydarzenie 2018 r. Jeśli Apple podejmie próbę kupna Netflixa, będzie musiało wyłożyć ponad 100 mld dolarów.

Netflix nie musi być jedynym celem Tima Cook'a, szefa Apple'a
Netflix nie musi być jedynym celem Tima Cook'a, szefa Apple'a (Apple mat.pras.)
bELmfnph

Zmiana przepisów podatkowych w USA może mieć nieoczekiwane czy sensacyjne wręcz skutki. Zdaniem analityków CITI może przyczynić się do gigantycznej transakcji. Eksperci dają około 40 proc. szans na to, że Apple wyciągnie rękę po innego światowego giganta - serwis streamingowy Netflix.

Przejęcie kosztowałoby Apple ponad 100 mld dolarów. Skąd miałoby wziąć takie pieniądze? Zgodnie z nowymi amerykańskimi przepisami firmy działające poza Stanami Zjednoczonymi mogą bez dodatkowych kosztów przetransferować do USA należące do nich środki. Dla Apple'a może to oznaczać nawet 220 mld dol.

Zobacz także: Zobacz także: Chińska podróbka MacBooka
bELmfnpj

Netflix jest wyceniany obecnie na ok. 80 mld. dolarów, jednak zdaniem ekspertów na kupno firmy za taką cenę nie ma szans.

Zdaniem analityków CITI, Netflix nie musi być jedynym celem Apple'a. Na 20 do 30 proc. szans oceniają oni kupno Disney'a. Na 10 proc. oceniają z kolei prawdopodobieństwo przejęcia producenta gier - Electronic Arts.

bELmfnpK
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(2)
hsiwqs
4 lata temu
no coz, trzeba bedzie wylaczyc netflixa wtedy.... nie wspierma appla.
gamer
4 lata temu
Jak Apple przejmie EA, to gracze najpierw będą płacić za pudełko, potem za płytkę, potem za klucz do gry, a na końcu jeszcze utoną w mikropłatnościach. Z drugiej strony to może być uber bodziec dla innych studiów do wysforowania się jeszcze bardziej naprzód. :)