Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Wielka transakcja na światowym rynku. Apple może przejąć Netflixa

Wielka transakcja na światowym rynku. Apple może przejąć Netflixa

Netflix nie musi być jedynym celem Tima Cook'a, szefa Apple'a Fot. Apple mat.pras.
Netflix nie musi być jedynym celem Tima Cook'a, szefa Apple'a

To może być biznesowe wydarzenie 2018 r. Jeśli Apple podejmie próbę kupna Netflixa, będzie musiało wyłożyć ponad 100 mld dolarów.

Zmiana przepisów podatkowych w USA może mieć nieoczekiwane czy sensacyjne wręcz skutki. Zdaniem analityków CITI może przyczynić się do gigantycznej transakcji. Eksperci dają około 40 proc. szans na to, że Apple wyciągnie rękę po innego światowego giganta - serwis streamingowy Netflix.

Przejęcie kosztowałoby Apple ponad 100 mld dolarów. Skąd miałoby wziąć takie pieniądze? Zgodnie z nowymi amerykańskimi przepisami firmy działające poza Stanami Zjednoczonymi mogą bez dodatkowych kosztów przetransferować do USA należące do nich środki. Dla Apple'a może to oznaczać nawet 220 mld dol.

Zobacz także: Chińska podróbka MacBooka


 

Netflix jest wyceniany obecnie na ok. 80 mld. dolarów, jednak zdaniem ekspertów na kupno firmy za taką cenę nie ma szans.

Zdaniem analityków CITI, Netflix nie musi być jedynym celem Apple'a. Na 20 do 30 proc. szans oceniają oni kupno Disney'a. Na 10 proc. oceniają z kolei prawdopodobieństwo przejęcia producenta gier - Electronic Arts.

podatki, apple, netflix
Czytaj także
Polecane galerie
hsiwqs
2018-01-03 13:33
no coz, trzeba bedzie wylaczyc netflixa wtedy.... nie wspierma appla.
gamer
2018-01-03 12:33
Jak Apple przejmie EA, to gracze najpierw będą płacić za pudełko, potem za płytkę, potem za klucz do gry, a na końcu jeszcze utoną w mikropłatnościach.

Z drugiej strony to może być uber bodziec dla innych studiów do wysforowania się jeszcze bardziej naprzód. :)