Notowania

argentyna
23.04.2015 21:11

Argentyna i Rosja pogłębiają "współpracę strategiczną"

Rosjanie mają zbudować zaporę wodną oraz szóstą już elektrownię atomową w Argentynie. Zawarto też deklarację o ustanowieniu "integralnych związków strategicznych".

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/ALEXANDER NEMENOV)
23.04.2015, Moskwa. Cristina Fernandez de Kirchner i Władimir Putin</br>

Prezydent Argentyny Cristina Fernandez wystąpiła w towarzystwie prezydenta Rosji Władimira Putina przed przedstawicielami mediów na zakończenie czwartkowych rozmów na Kremlu i oświadczyła, że oba kraje "pogłębiły swe stosunki strategiczne".

Cristina Fernadez wymieniła porozumienie, na mocy którego Rosjanie mają zbudować w Argentynie zaporę wodną Chihuido, oraz "memorandum w kwestii współpracy w dziedzinie energii atomowej", które dotyczy planów zbudowania szóstej argentyńskiej elektrowni atomowej.

Argentyńska Komisja Energii Atomowej podpisała umowę z Rosatomem w sprawie importu uranu do reaktorów atomowych produkowanych w Argentynie na eksport.

Jednocześnie ministrowie spraw zagranicznych Argentyny i Rosji zawarli porozumienie w sprawie współpracy wojskowej oraz podpisali "wspólną deklarację o ustanowieniu integralnych związków strategicznych".

Hiszpańska agencja EFE tak skomentowała wizytę Cristiny Fernandez w Moskwie: "Jakkolwiek nie zawarto żadnego określonego porozumienia zawierającego konkrety dotyczące zapowiadanych rosyjskich inwestycji, liczba podpisanych memorandów i listów intencyjnych świadczy o tym, że różne instytucje i przedsiębiorstwa obu stron podejmują wielkie wysiłki".

Czytaj więcej w Money.pl
Rosyjskie reaktory dla Jordanii za 10 mld dol. Budowa dwóch reaktorów atomowych dla Jordanii ma być zakończona w 2022 roku.
Głodówka na budowie kosmodromu w Rosji Protestujący domagają się wypłaty zaległych wynagrodzeń za pierwszy kwartał 2015 r.
Prokurator oddalił zarzuty wobec prezydent Dotyczyły one zacierania śladów udziału Irańczyków w zamachu na żydowski ośrodek kulturalny AMIA w Buenos Aires.
Tagi: argentyna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz