Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Będzie nowy system do głosowania w Sejmie. Zainstaluje go firma, która informatyzowała ZUS

35
Podziel się:

Asseco i Kancelaria Sejmu podpisały umowę na wdrożenie nowoczesnego systemu informatycznego obsługi głosowań w sali posiedzeń, podało Asseco. Wartość projektu wynosi 4,7 mln zł brutto.

Będzie nowy system do głosowania w Sejmie. Zainstaluje go firma, która informatyzowała ZUS
(PAP/Jacek Turczyk)
bFezAfNh

Asseco i Kancelaria Sejmu podpisały umowę na wdrożenie nowoczesnego systemu informatycznego obsługi głosowań w sali posiedzeń - pochwaliła się spółka. Wartość projektu wynosi 4,7 mln zł brutto.

- Tylko w 2016 roku przeprowadzono w Sejmie prawie dwa i pół tysiąca głosowań. To najwięcej od kilku lat. Posłowie pracują bardzo intensywnie, a obecny system funkcjonuje od 2001 roku. Kancelaria Sejmu wybrała najkorzystniejszą ofertę pod każdym względem - poinformował dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Nowy system składa się ze specjalnego oprogramowania, sprzętu oraz infrastruktury technicznej. Główne prace będą wykonywane w sierpniu podczas przerwy w pracach Sejmu, podano w komunikacie.

bFezAfNj

Instalacja nowego systemu będzie realizowana podczas przerwy w obradach Sejmu, w sierpniu tego roku.

Jak wyjaśnia spółka, nowy system obsługi głosowań składa się nie tylko z odpowiedniego oprogramowania, ale także z dedykowanych urządzeń, stanowiących element wyposażenia stanowiska poselskiego. To specjalne czytniki, pełniące rolę pulpitu zarządzania w procesie głosowań prowadzonych w sali posiedzeń. Zostały one przygotowane do połączenia z centralnym systemem obsługi głosowań, systemem audio oraz systemem tłumaczeń poprzez sieć lokalną (LAN).

"Czytniki oferują szereg nowych funkcjonalności np. możliwość używania pilota zdalnego sterowania przez osoby niepełnosprawne, które nie mogą zasiąść w ławie poselskiej. Posiadają także kolorowy, dotykowy ekran ciekłokrystaliczny (LCD), na którym wyświetlany będzie m.in. status głosowania. Umożliwiają również transmisję głosu bezpośrednio ze stanowiska poselskiego poprzez wbudowany mikrofon, a nawet możliwość ładowania urządzeń mobilnych z wbudowanego portu USB. Nad bezpieczeństwem głosowań czuwać będzie system autoryzacji posła, odczytujący jego indywidualną kartę do głosowania" - czytamy w komunikacie firmy.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie (wg rankingu Truffle100). Firma była odpowiedzialna między innymi za informatyzację ZUS.

bFezAfNK
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(35)
Tathe
5 lata temu
Zamiast w LCD powinny być czytniki linii papilarnych...Skończyłby się zabawa w podwójne głosowanie
L111
5 lata temu
Mi jako obywatelowi musi wystarczyć to co mam, a im potrzeba ciągle coś nowego , tym razem to nic nie wnoszący w merytorykę system ws liczenia głosów. Marnotrawstwo pieniędzy i w dodatku nie swoich !!! , wodotrysk, bzdura i nieliczenie się z groszem publicznym !!!!!!
remek
5 lata temu
5 mln złotych ???? Dlaczego obecny system jest zły?? Może te 5 baniek lepiej dać emerytom, nawet jednorazowo, nawet tylko tym najbardziej potrzebującym - np. bardzo chorym. Fajnie się wydaje nieswoje a gdyby tak posłowie się do tego dorzucili, w końcu to oni głosują a nie my.
bFezAfNL
yogi303
5 lata temu
mhmgłosowanie przy pomocy pilotów,żeby nie było widać głosowania na cztery ręce.
Buła
5 lata temu
A w sali kolumnowej głosowano przez podniesienie ręki i liczono głosy.Było tanio uczciwie i sprawiedliwie.Można?
...
Następna strona