Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Trudniej o azyl w Australii. Z dożywotnim zakazem wjazdu włącznie

7
Podziel się:
Trudniej o azyl w Australii. Z dożywotnim zakazem wjazdu włącznie
(cheb.com.au/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Australijski rząd planuje znaczne zaostrzenie prawa regulującego ubieganie się o azyl w tym kraju. Dożywotni zakaz odwiedzin Australii mają mieć te spośród osób szukających azylu w Australii, które do tego kraju dotrą dzięki przemytnikom.

Według projektu australijskiego gabinetu, nawet osoby zasługujące na przyznanie im azylu, jeśli dotarły do Australii wykorzystując pomoc przemytników, otrzymają dożywotni zakaz wjazdu na terytorium Australii. Osoby te nie będą mogły odwiedzić tego kraju nawet w celach turystycznych.

Nowe prawo, o ile zostanie przyjęte, będzie dotyczyło także osób, które przybyły do Australii od 19 lipca 2013 roku, w tym imigrantów przebywających już w dwóch ośrodkach na wyspach Nauru i Manus. Władze Australii chcą powstrzymać falę imigrantów przybywających do tego kraju na łodziach, głównie z pomocą przemytników.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
Era
8 lat temu
Boją się wybuchu konfliktu zbrojnego w Europie i fali uchodźców właśnie w "krainie kangurów"
Wowa ze Lwowa
8 lat temu
A to są łodzie niezatapialne ?
Abc
8 lat temu
Gonić dzicz muzułmańską wszędzie przepędzać gdzie sie da !!
piotr
8 lat temu
Juzio , szanuje Cie bardzo choc nie masz pojecia o zyciu i zarobkach w " krainie kangurow " .Ja tu egzystuje juz 33 lata . Bylem miedzyczasie Polsce 15 razy ,2 razy w Nowej Zelandii i tez po drodze w Pld /Wsch Azji . Nie gniewam sie na Ciebie Juziu a nawet chcialbym sie z Toba spotkac w Polsce przy najblizszej okazji niezaleznie w ktorym rejonie Ojczyzny mieszkasz .
piotr
8 lat temu
ty faktycznie z lepianki