Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Autonomiczne auta. Google i Fiat będą współpracować nad produkcją

0
Podziel się:

Porozumienie Google i Fiata o współpracy nad produkcją aut autonomicznych, na temat którego spekulowano w ostatnich dniach, stało się faktem - informuje BBC.

Autonomiczne auta. Google i Fiat będą współpracować nad produkcją
(Google)

Fiat Chrysler ogłosił, że dostarczy sto aut oraz zapewni Google wsparcie inżynierów w celu zintegrowania technologii i stworzenia pojazdu poruszającego się bez udziału kierowcy.

Koncerny określiły porozumienie jako "najbardziej zaawansowany" program partnerski między Doliną Krzemową i tradycyjnym koncernem samochodowym.

- Możliwość współpracy z inżynierami Fiata przyśpieszy nasze wysiłki mające na celu stworzenie samodzielnie poruszającego się pojazdu, co uczyni nasze drogi bezpieczniejszymi - powiedział John Krafcik, szef ds. autonomicznych pojazdów w Google.

Google szacuje, że pojazdy takie mogą znaleźć się w sprzedaży przed 2020 rokiem.

Internetowy gigant od jakiegoś czasu prowadzi zaawansowane prace nad technologią autonomicznych aut, ale - wobec braku fabryk i doświadczenia w produkcji samochodów - pojazd taki musiałby zostać wyprodukowany przez inną firmę.

Ogłoszona umowa przybliża Fiata do pozycji lidera w nowo rozwijającej się branży pojazdów autonomicznych i pozycjonuje włosko-amerykański koncern jako głównego producenta dla Google.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)