Notowania

drogi
15-05-2018 (15:12)

Autostrada coraz bliżej polskich granic. Skorzystają południowe i zachodnie województwa

15 maja zainaugurowano budowę przebiegającej przez Republikę Czeską autostrady Smiřice – Jaroměř. To część szlaku prowadzącego z Pragi do granicy z Polską.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PIOTR KAMIONKA/REPORTER)
Korytarz drogowy S3-D11 stanowi najkrótsze połączenie województw południowo-zachodniej Polski ze Skandynawią

15 maja zainaugurowano budowę przebiegającej przez Republikę Czeską autostrady Smiřice – Jaroměř. To część szlaku prowadzącego z Pragi do granicy z Polską.

W inauguracji uczestniczył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który przyjechał na zaproszenie ministra transportu Republiki Czeskiej Dana Toka. Autostrada D11 Smiřice – Jaroměř to część szlaku prowadzącego z Pragi do granicy z Polską w Lubawce, gdzie połączy się z drogą ekspresową S3.

- Dzisiejsza uroczystość jest kolejnym potwierdzeniem doskonałej współpracy Polski i Czech w dziedzinie infrastruktury i transportu. Bardzo się cieszę, że nasi czescy partnerzy konsekwentnie realizują budowę autostrady D11. Chcę zapewnić, że po naszej stronie istnieje równie wielka determinacja do ukończenia drogi ekspresowej S3 aż do polsko-czeskiej granicy w Lubawce - podkreślił minister Adamczyk.

Zobacz też: * *Ukraińcy nie chcą pracować za najniższą krajową

Droga o kluczowym znaczeniu

W Republice Czeskiej w ciągu autostrady D11 na realizację oczekują jeszcze odcinki położone najbliżej granicy. W Polsce wszystkie odcinki drogi S3 na północ od Bolkowa są już w budowie lub oddane do ruchu, a transgraniczny odcinek Bolków - Lubawka jest na etapie postępowania przetargowego.

Korytarz drogowy S3-D11 ma kluczowe znaczenie dla rozwoju ekonomicznego południowo-zachodniej Polski i północnych Czech. Stanowi najkrótsze połączenie tych regionów z zespołem portów Szczecin - Świnoujście i dalej ze Skandynawią. Będzie też kolejnym szlakiem łączącym rejon Adriatyku z północą Europy.

Przy okazji rozpoczęcia budowy autostrady D11 ministrowie Andrzej Adamczyk i Dan T'ok rozmawiali na temat dalszej współpracy przy realizacji inwestycji infrastrukturalnych, współpracy Grupy Wyszehradzkiej w kwestii Pakietu Mobilności oraz działalności Grupy PKP Cargo w Republice Czeskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: drogi, autostrada, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-05-2018

PolakNigdy więcej PO i PSL..!!!!!!

15-05-2018

JanuszZupełnie niepotrzebna droga! Bo ja jerzdrze rowerem! Znowu peowcy wywalają kasę na drogowe fanaberie!

16-05-2018

Mikii co? źle Wam z Pisem?

Rozwiń komentarze (92)

Wybrane dla Ciebie