Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Awaria gazociągu usunięta. Ukraina wznowiła odbiór z Polski

20
Podziel się:

Remont gazociągu zakończył się w nocy z soboty na niedzielę.

Awaria gazociągu usunięta. Ukraina wznowiła odbiór z Polski
(Gaz-System)

Ukraina wznowiła odbiór gazu z Polski, wstrzymany przed kilkoma dniami w związku z awarią gazociągu w obwodzie lwowskim - podał w poniedziałek rzecznik przedsiębiorstwa Ukrtranshaz (Ukrtransgaz) Maksym Bilawski.

"Import gazu z Polski wznowiono o godz. 7 (6 w Polsce), tłoczenie - 4,25 mln metrów sześciennych, napełnienie gazociągu - 99 procent" - napisał na swoim Facebooku.

Bilawski przekazał, że remont gazociągu zakończył się w nocy z soboty na niedzielę.

Do awarii doszło w piątek w godzinach porannych. Polski operator systemu gazowego, Gaz-System, informował wówczas, że spowodowało to ograniczenie odbioru gazu w punkcie wejścia Drozdowicze oraz ograniczenie w przesyle gazu w punkcie Hermanowice, w kierunku Ukrainy.

Ukrtranshaz jest spółką należącą do państwowego koncernu paliwowego Naftohaz Ukrainy. Firma zarządza systemem ukraińskich gazociągów oraz podziemnymi zbiornikami do przechowywania błękitnego paliwa. Według ukraińskiego operatora w okresie od 2 do 7 września import gazu z Polski wyniósł 28,4 mln metrów sześciennych.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(20)
tubo
8 lat temu
A dlaczego na Ukrainę ?! Co oni swego gazu nie mają?Co Polska ma ich finansować ?Za dużo pieniędzy jest w budżecie? Na rozwój przemysłu by rząd dał a nie na ogrzewanie cudzej d..y !Dosyć tego rozdawnictwa!.Niech rządzący swoje dają a nie nasze pieniądze!!!!
5pkt
8 lat temu
dojna krowa nazywa sie ?-POLSKA
Faf
8 lat temu
Brawo a my będziemy za nich płacić. Cieszcie się!
ak
8 lat temu
Rosja wstrzymuje dostawy bo nie płacą i to po niższejcenie a Polska DAJE gratis i znów podatnik w RP musi dołożyć w imię czego jaki interes ma w tym Kowalski
asda
8 lat temu
Czy Polska sprzedaje to po cenie zakupu, niższej, czy wyższej? :)