Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Aż 200 mln zł inwestycji tylko w jednej strefie

0
Podziel się:

Pozwolenia na prowadzenie w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej otrzymało pięć przedsiębiorstw.

Aż 200 mln zł inwestycji tylko w jednej strefie
(Edyta Strzelec/Reporter)
bESnAjAR

Blisko 200 mln zł zainwestują firmy, które w pierwszym kwartale 2015 r. otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - poinformowało Ministerstwo Gospodarki, które nadzoruje działalność stref.

Pozwolenia na prowadzenie działalności w strefie otrzymało pięć przedsiębiorstw.

Firma Inoxveneta w Strzelinie zakupi nowe linie technologiczne. Koszt inwestycji wyniesie 1,8 mln zł, a zatrudnienie znajdzie 5 nowych pracowników.

bESnAjAT

Polski SOLGAZ, który stworzył i opatentował technologię typu gaz pod szkłem (tzw. bezpłomieniowe płyty gazowe), w Świdnicy rozbuduje zakład. Powstanie 5 nowych etatów, zaś inwestycja kosztować będzie ponad 1,3 mln zł.

Firma Corthinx, zainwestuje 7 mln zł i zatrudni 20 osób w Wałbrzychu. Przedsiębiorca będzie produkować łodzie wycieczkowe i sportowe oraz świadczyć usługi obróbki metali, tworzyw sztucznych, szkła i drewna.

W Skarbimierzu Great Maple Company za 110 mln zł wybuduje i wyposaży zakład, w którym produkowana będzie folia do opakowań. Zatrudnienie w zakładzie znajdzie 70 osób.

Gestamp wynajmie i wyposaży halę we Wrocławiu, w której będzie produkować elementy metalowe dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma zainwestuje 69 mln zł i zatrudni 20 nowych pracowników.

bESnAjAZ
Czytaj więcej w Money.pl
Zobacz jak zmieniła się stara kopalnia w Wałbrzychu Zakończył się pierwszy etap rewitalizacji kompleksu Starej Kopalni w Wałbrzychu. Do dyspozycji zwiedzających oddano część z kilkunastu pokopalnianych obiektów wchodzących w skład historycznego kompleksu KWK Julia.
Wielka inwestycja w Wałbrzychu Prace budowlane rozpoczęły się w styczniu 2014 roku.
bESnAjBu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)