Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Południowoafrykański inwestor chce przejąć Bać-Pol oraz Piotra i Pawła

9
Podziel się

Inwestor z RPA chce przejąć polską grupę Bać-Pol. Aktywna do tej pory głównie w Afryce grupa Spar Group Ltd jest też zainteresowana siecią Piotr i Paweł - wynika z nieoficjalnych informacji.

Południowoafrykański franczyzobiorca Spara chce przejąć tego polskiego
Południowoafrykański franczyzobiorca Spara chce przejąć tego polskiego (Tomasz Kawka)
bDJDnPiZ

Inwestor z RPA chce przejąć polską grupę Bać-Pol. Aktywna do tej pory głównie w Afryce Spar Group Ltd jest też zainteresowana siecią Piotr i Paweł - wynika z nieoficjalnych informacji.

Spar Group Ltd to firma, która jest notowana na giełdzie w RPA. Teraz chce przejąć polską grupę Bać-Pol - wynika z informacji serwisu Wiadomości Handlowe. Firma ma być też zainteresowana przejęciem sieci Piotr i Paweł.

Spar Group Ltd - inwestor dla Bać-Pola?

Rozmowy pomiędzy Spar Group a Bać-Polem mają być już bardzo zaawansowane. Zdaniem Wiadomości Handlowych trwają już od dwóch miesięcy, a do ostatecznego porozumienia może dojść jeszcze w czerwcu. Na razie Leszek Bać, prezes Bać-Pola, potwierdza, że rozmowy z dużym inwestorem trwają, ale konkretów nie chce podać.

bDJDnPjb
Zobacz także: Nietypowa akcja niemieckiego supermarketu. Zobacz wideo:

Spar Group z RPA jest franczyzobiorcą sieci Spar na tamtejszy rynek. Holenderska sieć działa i w Polsce, a jej franczyzobiorcą jest właśnie Bać-Pol. Przejmowanie innych franczyzobiorców Spara to jednak nie nowość dla firmy z RPA. Na przykład w 2014 firma przejęła spółkę BWG, która kontrolowała sklepy Spar na terenie Irlandii.

bDJDnPjh

Spar Group Ltd działa jednak głównie na terenie kontynentu afrykańskiego - w RPA, Angoli, Zambii czy Botswanie.

Bać-Pol jest nie tylko franczyzobiorcą Spara - do grupy należą hurtownie, firmy dystrybucyjne oraz sieć sklepów "Słoneczko".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJDnPjC
wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
KOMENTARZE
(9)
optymista
3 lata temu
Znam dość dobrze Afrykę, znam równie sieć tych sklepów. I co mogę powiedzieć??? Ot poziom blaszaków chińskich, których pełno w Polsce. Z tą różnicą, że chińszczyzna jest dużo tańsza, ale jakość towarów i elegancja otoczenia podobna!!! Jeśli do tego dąży nasza cywilizacja to gratuluję "dobrej zmianie"!!!!
pol
3 lata temu
Czarno to widzę.
puszek
3 lata temu
a pan premier mówili ,że będzie repolonizował handel i przemysł.teraz widać,że tylko swoim zwyczajem mówili
bDJDnPjD
ludmiła
3 lata temu
Niech przejmuje,ale w Bangla Desz.
Przypatrzcie ...
3 lata temu
Wielki Exodus trwa.Kto zdąży, ten przeżyje. A tak pielęgnowali sadzonki innej cywilizacji.