Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bank of England pisze o bitcoinowej rewolucji. E-gotówka zmieni nasze życie?

0
Podziel się:

Z analiz Bank of England wynika, że elektroniczny pieniądz może spowodować ogromne zamieszanie w branży płatności.

Bank of England pisze o bitcoinowej rewolucji. E-gotówka zmieni nasze życie?
(BTC Keychain / Flickr (CC BY 2.0))

Z analiz Bank of England dotyczących kryptowalut jakie jak Bitcoin wynika, że elektroniczny pieniądz może spowodować ogromną rewolucję w branży płatności. Eksperci z banku centralnego Anglii uważają, że pojawienie się e-gotówki może zrewolucjonizować sposób w jaki ludzie będą płacili za dobra i usługi w podobny sposób w jaki Internet zrewolucjonizował dostęp do informacji.

_ - Cyfrowe waluty, potencjalnie połączone z technologią mobilną, mogą przekształcić mechanizmy bezpiecznych płatności, pozwalając aby transakcje były wykonywane bezpośrednio pomiędzy uczestnikami _ – czytamy w raporcie banku – _ Podobnie, technologia pozwoliła na powstanie nowych modeli biznesowych, takich jak pożyczki i crowdfunding peer-to-peer, które tworzą alternatywne źródła finansowania zarówno dla osób indywidualnych jak i przedsiębiorców. _

Nowa technologia pozwala na pominięcie stron trzecich przy wymianie pieniężnej, umożliwiając wymianę bezpośrednio pomiędzy zainteresowanymi. Bank Centralny może samemu tworzyć cyfrową gotówkę, doprowadzając do upowszechnienia systemu, konieczne będą jednak wcześniejsze badania żeby nie _ skompromitować zdolności banku centralnego do kontrolowania jego waluty i zabezpieczenia systemu przed ogólnoustrojowymi atakami _.

Raport Bank of England skomentował na twitterze Kanclerz Skarbu w rządzie premiera Davida Camerona, George Osborne, który twierdzi, że to bardzo dobrze, że bank przygląda się cyfrowym walutom, ponieważ konieczne jest zapewnienie Wielkiej Brytanii korzyści płynących z nowej technologii.

Niezależny technolog Ken Tindell jest zdania, że jeśli bank wyemitowałby własną cyfrową walutę równolegle z już istniejącymi banknotami, mogłoby to zredukować koszty przesyłu pieniędzy za granicę. Bank stwierdził, że może zbadać czy zwrócenie się ku cyfrowym walutom może zagrozić tradycyjnemu modelu bankowemu, kiedy ludzie zaczęliby przechowywać e-gotówkę w swoich cyfrowych portfelach zamiast deponować ją u liderów. Ken Tindell zaznaczył, że gdyby bank stworzył udany system, nieuchronnie zakłóciłoby to istniejące płatności międzybankowe, ale jednocześnie uderzyłoby w firmy takie jak Western Union.

Wiele osób w środowisku Bitcoinowym uważa, że w przyszłości prawdopodobnie każdy z nas będzie korzystał z rozwiązań płatniczych podobnych do Bitcoina, jednak większość osób nawet nie będzie zdawała sobie z tego sprawy, podobnie jak użytkownicy sieci Internet nie zdają sobie sprawy z użycia protokołów takich jak TCP/IP, HTTP, czy DNS.

Czytaj więcej w Money.pl
Bank Of England o Bitcoinie: To rewolucja Brytyjski bank centralny opublikował dwa ważne dokumenty dotyczące cyfrowych walut.
Pierwsza regulowana giełda Bitcoin w USA Firma Coinbase Inc. dostała już licencję w 24 stanach Ameryki. W przeciągu pół roku firma spodziewa się otrzymania licencji we wszystkich pozostałych stanach.
Bitcoin to dobra inwestycja na 2015? Specjaliści radzą W analizie Money.pl zobacz, czy przyszły rok będzie dobrym czasem dla inwestujących w kryptowaluty.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)