Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Sprzedaż Eurobanku. Do gry o polski bank wchodzi Santander BZ WBK

Sprzedaż Eurobanku. Do gry o polski bank wchodzi Santander BZ WBK

Eurobank może zmienić właściciela. Societe Generale wciąż bada możliwości Fot. Michał Woźniak
Eurobank może zmienić właściciela. Societe Generale wciąż bada możliwości

Hiszpańska grupa Santander jest zainteresowana przejęciem Eurobanku – donosi "Reuters" powołujący się na dwa niezależne źródła z branży. Hiszpanie mają jednak konkurentów.

Polski rynek bankowy się konsoliduje. Według ekspertów cytowanych przez brytyjską agencję "Reuters", nad Wisłą pozostanie tylko pięć głównych grup bankowych. Dlatego też informacja o potencjalnej sprzedaży rodzimego Eurobanku przez Societe Generale, którą jako pierwszy również podał "Reuters", zelektryzowała branżę bankową.

Oficjalnie żaden z banków nie komentuje możliwej transakcji. Jednak za kulisami toczy się gra. Z dwóch niezależnych źródeł brytyjskiego portalu wynika, że w grupie potencjalnych kupców Eurobanku znajdzie się grupa Santander.

- Santander BZ WBK będzie w grze – zdradza wysoko postawiony przedstawiciel branży finansowej. Potwierdził on również informacje, że również Credit Agricole zainteresowany jest przejęciem 17 pod względem wielkości polskiego banku.

Bartkiewicz: proszę nie wrzucać wszystkich banków do jednego worka:

 

 

Na początku kwietnia prezes Eurobanku Alexis Lacroix wyraził oczekiwanie, że portfel kredytów w tym roku wzrośnie w tempie dwucyfrowym i uda się pozyskać 220 tys. klientów w ciągu roku. Na koniec 2017 r. bank miał 237 placówek franczyzowych. Według planów jeszcze sprzed dwóch miesięcy na koniec roku miałoby ich być 300.

Eurobank to bank detaliczny, z szeroką ofertą produktów dla klientów indywidualnych. Właścicielem eurobanku jest Societe Generale (SC), europejska grupa świadcząca usługi finansowe w 66 krajach. SC działa w Polsce od 1976 r. Aktywa Eurobanku na koniec 2017 r. wyniosły 13,8 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

credit agricole, konsolidacja, bank, sanatander
Czytaj także
Polecane galerie
Klemens
2018-07-30 09:58
To bardzo dobra decyzja ,ze uciekają z Polski bo przegrywają kolejne procesy tzw "frankowe' Ale Hiszpan chce w to wdepnąć ?Przecież Hiszpański SN uznał te kredyty za nieważne z mocy prawa Liczą ,ze przy Rządach PIS i Morawieckim uda im się nakłonić Sądy do wydawania innych wyroków niż w Hiszpanii.Co może zrobić jeden bakster w Rządzie.
FAUST
2018-06-28 12:52
W końcu nauczą się może liczyć, jak na bank przystało, są beznadziejni, może nawet lepiej byłoby gdyby ich nikt nie kupił, pozostałoby tylko ich zaorać .
qperNIK
2018-06-28 11:50
Czy będzie powtórka tego co z PeKaO sa? Wycisną jak cytryną a potem odsprzedadzą nam z powrotem?
Pokaż wszystkie komentarze (39)