Notowania

Sprzedaż Eurobanku. Do gry o polski bank wchodzi Santander BZ WBK

Hiszpańska grupa Santander jest zainteresowana przejęciem Eurobanku

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michał Woźniak)
Eurobank może zmienić właściciela. Societe Generale wciąż bada możliwości

– donosi "Reuters" powołujący się na dwa niezależne źródła z branży. Hiszpanie mają jednak konkurentów.

Polski rynek bankowy się konsoliduje. Według ekspertów cytowanych przez brytyjską agencję "Reuters", nad Wisłą pozostanie tylko pięć głównych grup bankowych. Dlatego też informacja o potencjalnej sprzedaży rodzimego Eurobanku przez Societe Generale, którą jako pierwszy również podał "Reuters", zelektryzowała branżę bankową.

Oficjalnie żaden z banków nie komentuje możliwej transakcji. Jednak za kulisami toczy się gra. Z dwóch niezależnych źródeł brytyjskiego portalu wynika, że w grupie potencjalnych kupców Eurobanku znajdzie się grupa Santander.

- Santander BZ WBK będzie w grze – zdradza wysoko postawiony przedstawiciel branży finansowej. Potwierdził on również informacje, że również Credit Agricole zainteresowany jest przejęciem 17 pod względem wielkości polskiego banku.

Bartkiewicz: proszę nie wrzucać wszystkich banków do jednego worka:

Na początku kwietnia prezes Eurobanku Alexis Lacroix wyraził oczekiwanie, że portfel kredytów w tym roku wzrośnie w tempie dwucyfrowym i uda się pozyskać 220 tys. klientów w ciągu roku. Na koniec 2017 r. bank miał 237 placówek franczyzowych. Według planów jeszcze sprzed dwóch miesięcy na koniec roku miałoby ich być 300.

Eurobank to bank detaliczny, z szeroką ofertą produktów dla klientów indywidualnych. Właścicielem eurobanku jest Societe Generale (SC), europejska grupa świadcząca usługi finansowe w 66 krajach. SC działa w Polsce od 1976 r. Aktywa Eurobanku na koniec 2017 r. wyniosły 13,8 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: bankowość, sanatander, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-06-2018

ANN... jaki rodzimy bank???? Kto pisał te bzdury? To ban zagraniczny działający w Polsce. Właścicielami nie są Polacy tylko Francuzi

27-06-2018

marcowy"polskiego banku' - ten bank od 2004 roku należy w 99% do francuskiej Grupa Société Générale.. Nie piszcie bzdur o polskim banku. Tak samo … Czytaj całość

26-06-2018

Amator sliwekDo gry o polski bank wchodzi Santander - rżadkie jak stolec po śliwkach!

Rozwiń komentarze (39)