Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Liczba oddziałów bankowych w Polsce spadła pierwszy raz od prawie 5 lat

Liczba oddziałów bankowych w Polsce spadła pierwszy raz od prawie 5 lat

Fot. Bartosz Wawryszuk

Ubywa stacjonarnych oddziałów placówek finansowych oraz ich pracowników. Pod względem ich dostępności jesteśmy i tak w czołówce - pisze w środę "Dziennik Gazeta Prawna".

W lutym pierwszy raz od niemal pięciu lat liczba oddziałów bankowych w Polsce spadła poniżej 7 tys. - wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego. W porównaniu z lutym 2016 r. ubyło 425 takich placówek.

W tak szybkim tempie ich liczba nie zmniejszała się od początków poprzedniej dekady. Wtedy zamykanie oddziałów wiązało się m.in. z trudną sytuacją w gospodarce, która negatywnie przekładała się na wyniki banków.

Teraz koniunktura w gospodarce jest lepsza. Zyskowność zmniejszyła się jednak ze względu m.in. na rekordowo niskie stopy procentowe. Doszedł jeszcze jeden element: klienci codziennych operacji, takich jak przelewy czy zakładanie lokat, dokonują w bankowości internetowej lub mobilnej.

Siedem tysięcy regularnych oddziałów to jednak tylko część sieci placówek naszych banków. Drugie tyle przypada na mniejsze jednostki: filie, ekspozytury czy przedstawicielstwa. W efekcie mamy piątą pod względem liczebności sieć placówek bankowych w Unii Europejskiej.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
łowca cwaniaków
2017-04-21 09:00
Ciekaw jestem czy zamkną oddział tego skur....,który zarabia tam 54000 ....dziennie ?
Głos
2017-04-20 16:19
Dla mnie mogą zniknąć wszystkie
Topór
2017-04-20 16:18
Lichwa w kryzysie, Dramat co na to SAnTANder
Pokaż wszystkie komentarze (12)