Notowania

Banki się bogacą. Ich zyski w niespełna pół roku wzrosły o 25 proc.

W całym 2018 roku banki mogą zarobić nawet 15 mld zł netto. Najwięcej PKO BP, ale w pierwszej trójce znajdą się również BZ WBK i Pekao.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)
Wśród liderów prognozowanego zysku jest PKO BP, który do końca 2018 ma zyskać 3,54 mld zł.

Tylko przez pierwsze 5 miesięcy banki w Polsce wypracowała 6,44 mld zł zysku netto – pisze "Rzeczpospolita”. To oznacza, że ich zarobek w tym czasie wzrósł o jedną czwartą.

Jak tłumaczy dziennik, nie jest to jednak miarodajny obraz zyskowności sektora i wynik w całym roku nie urośnie aż tak mocno. Od stycznia do maja urosły koszty działania instytucji finansowych w tym i koszty pracownicze.

To wynik z działalności operacyjnej, czyli uwzględniający dochody w postaci wyniku odsetkowego i prowizyjnego (oraz z dywidend i pozostałe), ale także koszty operacyjne oraz odpisy – dają bardziej realny obraz sytuacji finansowej banków.

Ekspert: przymusowe przewalutowanie kredytów we frankach jest możliwe:

Jak informuje ”Rz”, po pięciu miesiącach wynosi on 8,03 mld zł, o prawie 13 proc. więcej niż rok temu. Jest więc szansa, że do końca roku banki wypracują w sumie 15 mld zł.

Wśród liderów prognozowanego zysku jest PKO BP, który do końca 2018 ma zyskać 3,54 mld zł. Drugi w rankingu jest BZ WBK z 2,43 mld zł zysku netto, a trzeci Pekao z 2,23 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: bankowość, banki, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2018

FfgbI wszystko gdyb pekao SA było włoskie 2.5 mld było by we Włoszech tak jest w Polsce .

10-07-2018

P.Dlaczego pokazali logo PKO a nie jakiegoś innego zagranicznego banku , który wyprowadza miliardy złotych zysku za granicę ?

10-07-2018

Hmmm[QUOTE] Banki się bogacą. Ich zyski w niespełna pół roku wzrosły o 25 proc. [/QUOTE] Gdzie jest w takim razie prawda: banki łupią bezczelnie Polaków … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (19)