Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bankructwo Grecji to problemy dla Polski? Jest stanowisko ministra

0
Podziel się:

- Mamy kilkadziesiąt miliardów złotych dostępne, gdyby zaburzenia na rynkach finansowych przekładały się na ceny polskich obligacji - powiedział minister finansów

Bankructwo Grecji to problemy dla Polski? Jest stanowisko ministra
(Piotr Tracz/Reporter)

- Jest ryzyko, ale Polska jest przygotowana - tak o ewentualnym bankructwie Grecji mówi minister finansów Mateusz Szczurek.

Problemy finansowe w Grecji stwarzają ryzyko dla stabilności w całej Unii, w tym także dla Polski. Powiedział o tym w Luksemburgu minister finansów Mateusz Szczurek. Podkreślił jednak, że nasz kraj jest przygotowany na chaos związany z bankructwem Grecji. Wymienił dobry stan polskich finansów publicznych i odpowiedni poziom długu publicznego.

- Mamy kilkadziesiąt miliardów złotych dostępne, gdyby zaburzenia na rynkach finansowych przekładały się na ceny polskich obligacji - powiedział minister finansów

Podkreślił, że Polska ma także stabilny system bankowy. - Czego dowodem jest spokój na rynkach finansowych. To jest najlepsze zabezpieczenie wobec trudności w strefie euro i trudności w Grecji - dodał minister.

Mateusz Szczurek powiedział, że sytuacja w Grecji jest cały czas monitorowana przez rząd, bank centralny i komisję nadzoru finansowego.

Wczoraj fiaskiem zakończyły się kolejne rozmowy w sprawie pożyczki dla rządu w Atenach. Międzynarodowi kredytodawcy żądają reform i znacznych oszczędności, na co greckie władze nie chcą się zgodzić. Kolejną próbę osiągnięcia porozumienia podejmą przywódcy strefy euro na nadzwyczajnym szczycie w poniedziałek.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/m331384.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/szczyt-grupy-wyszehradzkiej-w-bratyslawie,182,0,1834166.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rusza szczyt Grupy Wyszehradzkiej Za naszą południową granicę wybiera się Ewa Kopacz. Premier oprócz spotkania z rządzącymi Słowacji, Czech i Węgier, ma też rozmawiać z prezydent Francji Francois Hollandem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/m337058.jpg ) ] (http://www.biztok.pl/gospodarka/turecki-potok-coraz-blizej-gazociag-przez-turcje-i-grecje-ominie-ukraine_a21584#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosja i Grecja przeciw Ukrainie. Jest umowa Nitka o nazwie Turecki Potok ma trasą pod Morzem Czarnym ominąć Ukrainę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/208/m357584.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/grecja-bez-porozumienia-jak-reaguja-rynki,54,0,1834294.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rynki nie tracą nadziei na porozumienie Grecji Wszystkie strony biorące udział w negocjacjach starają się uspokajać inwestorów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)