Notowania

kraj
16.02.2017 18:01

Prezes Polskiego Radia wybrany. Barbara Stanisławczyk-Żyła pozostaje na stanowisku

Barbara Stanisławczyk-Żyła ponownie została prezesem Polskiego Radia - zdecydowała w czwartek Rada Mediów Narodowych po głosowaniu nad kandydaturami sześciorga finalistów konkursu. Stanisławczyk-Żyła sprawuje funkcję prezesa od ponad roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

aktualizacja 18:41

Rada Mediów Narodowych zdecydowała też, że zarząd Polskiego Radia będzie dwuosobowy. Obok prezes Barbary Stanisławczyk-Żyły, zasiądzie w nim Mariusz Staniszewski. Zarazem Rada podjęła decyzję o odwołaniu dotychczasowego członka zarządu PR Jerzego Kłosińskiego.

RMN pod koniec listopada 2016 r. zdecydowała o rozpisaniu konkursu na nowego prezesa Polskiego Radia. Konkurs miał trzy etapy, do etapu finałowego zakwalifikowało się sześcioro kandydatów, obok obecnej prezes PR Barbary Stanisławczyk-Żyły byli to: Jacek Sobala, Tomasz Wybranowski, Henryk Cichecki, Mariusz Staniszewski oraz Marzanna Stychlerz-Kłucińska. Na przełomie stycznia i lutego odbyły się przesłuchania.

Stanisławczyk-Żyła pełni funkcję prezesa Polskiego Radia od ponad roku. Została powołana 8 stycznia 2016 r. przez ówczesnego szefa MSP Dawida Jackiewicza.

Stanisławczyk ukończyła Politechnikę Warszawską i Podyplomowe Studium Dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. W 1990 r. została stypendystką w Agencji Reutera w Londynie.

W swojej dziennikarskiej karierze publikowała m.in. w "Po prostu", "Tygodniku Solidarność", "Kobiecie i Życiu", "Pani" i "Twoim Stylu". W latach 2006-2010 była redaktor naczelną miesięcznika "Sukces". Jest też autorką książek m.in. "Ostatni krzyk. Od Katynia do Smoleńska - historie dramatów i miłości", "Kto się boi prawdy? Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce", "Matka Hłaski", "Czterdzieści twardych", czy "Miłosne gry Marka Hłaski".

Tagi: kraj, media, pap, polskie radio, krótka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-02-2017

ANTYGŁUPOTASpolegliwa prawiczka ====BMW

16-02-2017

PISOWIEC byłylepsza od kurskiej ?

17-02-2017

Kto?Ktoś w ogóle tego słucha?? Tak się informacyjnie pytam. Poza faktem że istnieją to nie wiem co to za twór

Rozwiń komentarze (7)