Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Monika Szafrańska
|

Beata Kempa o priorytetach dla rządu w 2017 r.: ochrona zdrowia i gospodarka

13
Podziel się:

- Ten rok to są dwa priorytety dla rządu: ochrona zdrowia i gospodarka - powiedziała w niedzielę w Jarosławiu (woj. podkarpackie) Beata Kempa. Szefowa kancelarii premiera wzięła udział w przekazaniu miejscowemu szpitalowi nowoczesnego ambulansu.

Beata Kempa o priorytetach dla rządu w 2017 r.: ochrona zdrowia i gospodarka
(PAP/Radek Pietruszka)

Zabrała również głos m.in. ws. Mateusza Kijowskiego.

Kempa powiedziała, że obecnie minister zdrowia przygotowuje reformę ochrony zdrowia, której założenia będą prezentowane w trakcie roku.

- Nie chciałabym wychodzić przed szereg, ale oczywiście znam główne założenie, to m.in. kwestia uporządkowania spraw związanych z zadłużeniem szpitali, bo to największa bolączka wszystkich organów prowadzących szpitale. Też kwestia związana z naszym hasłem wyborczym, czyli likwidacja NFZ. Dyskusje trwają, spotykamy się z przedstawicielami różnych środowisk medycznych - zaznaczyła.

Według szefowej kancelarii premiera, przygotowywana reforma zdrowia będzie "najtrudniejszą z reform, jakie czeka rząd". - Mamy nadzieję, że totalna opozycja w Sejmie pozwoli nam pracować i przyjmować dobre rozwiązania - dodała.

Przypomniała, że w minionym roku dla rządu najważniejsza była kwestia "inwestycji w rodzinę" i obniżenie wieku emerytalnego.

Kempa w niedzielę wzięła udział w przekazaniu Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu nowoczesnego ambulansu. Życzyła personelowi, który będzie korzystał z tej karetki, aby służyła ona ratowaniu życia. - Niech ten sprzęt pozwoli państwu jeszcze skuteczniej pracować - dodała.

Zakupiony przez szpital ambulans kosztował prawie 500 tys. zł, większość pieniędzy (450 tys. zł) pochodziła z budżetu państwa, pozostała część z budżetu powiatu.

Ambulans typu "C" bazuje na pojeździe Mercedes Benz Sprinter i - jak podkreślały władze COM w Jarosławiu - pod względem standardu i jakości wyposażenia stanowi perełkę wśród ambulansów ratownictwa medycznego w Polsce.

Mateusz Kijowski powinien się wytłumaczyć

Na konferencji prasowej Kempa podkreśliła, że wiele osób, które są sympatykami KOD-u, mogło się zawieść na tym, jak "przywódca gospodarował środkami finansowymi, które członkowie KOD-u zbierali". - Jest to sytuacja, którą pan Mateusz Kijowski musi wyjaśnić, przynajmniej należy się to zwolennikom KOD-u i generalnie społeczności - uważa szefowa kancelarii premiera. - Tłumaczenie i używanie słowa wytrycha "niezręczność" jest jakby kolejnym aktem lekceważenia zwolenników, jak i wszystkich, którzy żyjemy w naszym wolnym kraju - dodała.

Pytana o przyszłość KOD-u, Kempa odpowiedziała, że "organizacja, która ma słabe przywództwo, ma dość słabe nadzieję, że przetrwa dłuższy okres". - Słabe przywództwo, gdzie nie ma idei, nie ma czegoś, co może wiązać ludzi wokół głębszej idei niż tylko zbieranie pieniędzy bądź wyimaginowane hasła, które nie do końca chwytają za serce, musi prowadzić do niechybnego końca - stwierdziła.

Protest głodowy przeciw powiększeniu Opola

Na konferencji Kempa pytana była także o protest głodowy w Dobrzeniu Wielkim, gdzie kilkanaście osób protestuje przeciw powiększeniu Opola o 12 ościennych sołectw.

Zdaniem szefowej kancelarii premiera, kwestia poszerzenia Opola była bardzo dobrze przygotowana. - To była kwestia bardzo dobrze zbadana pod każdym względem, zarówno ekonomicznym, jak i ludnościowym. I w mojej ocenie ta decyzja jest nieodwracalna - podkreśliła Kempa.

W głodówce uczestniczyło początkowo 13 osób. W wyniku rozmów z wojewodą opolskim, który zobowiązał się do przekazania zaproszenia do protestujących ministra spraw wewnętrznych i administracji, troje z protestujących zawiesiło głodówkę.

W środę nad ranem zasłabły dwie osoby, które nadal przebywały w Gminnym Ośrodku Kultury. Wezwano pogotowie, które przewiozło ich do szpitala.

Protestujący domagają się od rządu wycofania rozporządzenia rady ministrów z 19 lipca 2016 roku, zgodnie z którym miasto Opole powiększyło się o 12 sołectw z czterech podopolskich gmin.

Według uzasadnienia, pozwoli to na lepsze wykorzystanie istniejącej infrastruktury i potencjału dla całego regionu.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(13)
miro
5 lata temu
Ta kobieta pierdoły opowiada dla ciemnego ludu,czy ona ma początki demencji że nie pamięta ze jej kumpela premierzyca podobny kłamca jak ona w kampanii wyborczej pis-u obiecała likwidację kolejek do lekarzy specjalistów.Sama się leczy ona i jej matka w klinikach rządowych bez kolejek korzystając bezprawnie z samochodów rządowych na koszt podatnika który na specjalistę czeka blisko a na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu wysiaduje do 3 godz. Obluda dużo gorsza niż za komuny
polak
8 lat temu
pis i gospodarka???
Karol
8 lat temu
Pani Kempa to wstyd dla Dolnego Śląska.
ja wiem
8 lat temu
Priorytetem dla rządu PiS w 2017 r powinno być w pierwszej kolejności mądre i ekonomiczne myślenie.Potem rezygnacja z 500+ na rzecz wprowadzenia stosownej kwoty wolnej od podatku dla osób z niskimi dochodami,wprowadzenie 3-iego progu podatkowego,podatku katastralnego oraz jednolitego systemu emerytur dla wszystkich grup zawodowych,również wstecz.I dopiero wtedy można by mówić o jako takiej sprawiedliwości. O równym prawie dla wszystkich to tylko można marzyć !
to je dobre
8 lat temu
[QUOTE] kwestia nowych drug [/QUOTE] Pisze się "drugs" a czyta "draags"