Notowania

Beata Szydło
09.12.2016 18:04

Beata Szydło zapowiada nową agencję rządową. Zajmie się eksportem

Rząd pracuje nad utworzeniem nowej agencji, która ma wspierać polski eksport i inwestycje zagraniczne - zapowiedziRząd pracuje nad utworzeniem nowej agencji, która ma wspierać polski eksport i inwestycje zagraniczne - zapowiedziała Beata Szydło podczas wizyty w Albanii.ała Beata Szydło podczas wizyty w Albanii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Rząd pracuje nad utworzeniem nowej agencji, która ma wspierać polski eksport i inwestycje zagraniczne - zapowiedziała Beata Szydło podczas wizyty w Albanii.

W trakcie zorganizowanego w Tiranie forum gospodarczego szefowa rządu zapowiedziała, że nowa agencja powstanie do końca tego roku. Jak dodała, agencja ma wzmocnić rozpoznawalność polskich produktów, unowocześnić polską ofertę oraz wspierać nowe kierunki ekspansji rodzimych firm. Chodzi m.in. o przyciąganie inwestycji zagranicznych i promowanie polskich firm.

- Chcemy, aby była to instytucja nowoczesna, działająca w sposób elastyczny, kompleksowy, a jej oferta będzie dostosowana do oczekiwań i potrzeb przedsiębiorców. Zamierzamy powołać 60 zagranicznych biur handlowych, zarówno w krajach spoza Unii Europejskiej jak i też w najbliższym sąsiedztwie. Będziemy systematycznie eliminować bariery szczególnie uciążliwe dla polskiego eksportu - podkreśliła polska premier.

Jak zapowiada Beata Szydło, polskie inwestycje zagraniczne miałby też wspierać finansowo Bank Gospodarstwa Krajowego.

opracował Tomasz Sąsiada

Tagi: Beata Szydło, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-12-2016

RaffBrawo dla PiSu. Brawo Pani Premier.

10-12-2016

LusiaŻeby siostrzeniec Ziobry, spawacz z zawodu, mógł doradzać już nie MON tyko o problemach w eksporcie.

09-12-2016

micI ZNÓW NOWE STOŁKI DLA SWOICH - a ile te agendy wniosą dla Polski pieniedzy ?????

Rozwiń komentarze (77)