Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Monika Szafrańska
|

Premier Beata Szydło o targach w Hanowerze: chcemy zaprezentować potencjał naszej gospodarki

19
Podziel się:

- Na targach w Hanowerze chcemy zaprezentować potencjał naszej gospodarki i najlepsze pomysły oraz projekty naszych przedsiębiorców - powiedziała premier Beata Szydło. Nagranie zamieszczono w sobotę na profilu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na Twitterze.

Premier Beata Szydło
Premier Beata Szydło (PAP/Tomasz Gzell)

Polska, jako kraj partnerski międzynarodowych targów przemysłowych w Hanowerze, będzie współgospodarzem niedzielnej ceremonii otwarcia, w której udział wezmą m.in. premier Beata Szydło i kanclerz Angela Merkel. Szefowe polskiego i niemieckiego rządu otworzą też wspólnie w poniedziałek polskie stanowisko.

- Jutro wspólnie z panią kanclerz Angelą Merkel otworzymy targi "Hannover Messe 2017", w tym roku Polska jest państwem partnerskim - powiedziała premier. - Mam nadzieję, że udział w tej największej światowej tego typu imprezie przyniesie spodziewane dla nas korzyści - dodała.

Szydło podkreśliła, że na targach zaprezentuje się 10 firm i 20 start-upów z Polski oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

- Chcemy zaprezentować potencjał naszej gospodarki, chcemy zaprezentować najlepsze pomysły, projekty naszych przedsiębiorców, to jest okazja do tego, ażeby świat zobaczył jak wiele do zaprezentowania, jak wiele do zaoferowania ma polska gospodarka - zaznaczyła premier.

Projekt gospodarczy polskiego rządu - powiedziała Szydło - przynosi efekty, a ostatnie wyniki gospodarcze pokazują, że Polska rozwija się coraz szybciej i coraz dynamiczniej.

- Dajemy szanse polskim przedsiębiorcom, stwarzamy dla nich coraz lepsze warunki, wierzę w to głęboko, że małe firmy, będą stawały się średnimi, średnie dużymi, a te duże będą konkurowały z największymi potentatami światowymi, to jest nasz cel, to jest nasza strategia - podkreśliła.

Premier dodała, że wierzy, iż udział Polski w targach w Hanowerze przyniesie spodziewane rezultaty i efekty dla przedsiębiorców oraz polskiej gospodarki.

- Chcemy by biało-czerwona flaga na mapie gospodarczej świata pojawiała się w coraz większej ilości miejsc - dodała szefowa rządu.

Polskie stanowisko na terenie targów zajmie około 1,2 tys. metrów kwadratowych. Wśród polskich firm, które tam się zaprezentują są m.in. Solaris Bus & Coach (producent autobusów, także elektrycznych), Saule Technologies (producent ultracienkich półprzeźroczystych ogniw fotowoltaicznych), Eko Energetyka (producent urządzeń do ładowania pojazdów elektrycznych) czy TMA Automation (projektant rozwiązań w dziedzinie robotyki oraz automatyki).

Obecne będą także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, osiem regionów, pięć specjalnych stref ekonomicznych i Urząd Dozoru Technicznego. W strefie start-upów znajdzie się dodatkowo 18 młodych, innowacyjnych firm.

Polska obecność na targach będzie promowana pod hasłem "Smart means Poland"

Hannover Messe w tym roku odbędą się między 24 a 28 kwietnia, to jedne z największych targów przemysłowych na świecie.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(19)
bs
7 lat temu
niech mezowi w niemczech zalatwi prace bo maz dostaje miliony na niby szkolenia z ktorych sie nie rozliczył Premier udaje uczciwa jak RYDZYK
bs
7 lat temu
jaki potencjał-----przeciez niedawno Polska w ruinie a przez rok ruiny nie mozna postawic na nogi-O czym premier mowi CZY WIE CO MOWI- mowi jak jej pasuje TO z moich pieniedzy sie rzad zywi
ja45
7 lat temu
Krycha Pawłowiczówna wykona seksowny ,,taniec brzucha'', Gruzini mogą ją porwać.
galik
7 lat temu
A to Polska przecież w ruinie-dziwne te nagłe sukcesy ???
ased
7 lat temu
nie macie oczym pisac tylko o tej wiesniarze