Notowania

Przejdź na
reckitt benckiser
16.02.2016 10:06

Benckiser podał wyniki za 2015 r. Są dobre dzięki sprzedaży farmaceutyków

Sprzedaż firmy w 2015 r. wzrosła o 6 procent, a jej zysk przed opodatkowaniem wyniósł 2,21 miliarda funtów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock/Dinendra Haria)

Sezon zachorowań na grypę i przeziębienia pomógł firmie Reckitt Benckiser, producentowi farmaceutyków i dóbr konsumpcyjnych, w osiągnięciu dobrych wyników za 2015 r.

Jednak producent m.in. Nurofenu i Strepsilu ostrzega, że w ciągu 12 najbliższych miesięcy warunki rynkowe dla tej firmy będą "ciężkie".

Sprzedaż firmy w 2015 r. wzrosła o 6 procent, a jej zysk przed opodatkowaniem, po wzroście o 4 proc., wyniósł 2,21 miliarda funtów. Zysk operacyjny Benckisera wyniósł w 2015 r. 2,37 miliarda funtów, po wzroście o 9 proc. - podaje firma.

Rakesh Kapoor, prezes firmy, ostrzega jednak, że 2016 rok będzie dla Benckisera "ciężki" z powodu pogorszenia globalnych warunków rynkowych, jednak zapowiada, że pomimo tego jego firma będzie chciała zanotować kolejny rok wzrostu wyników.

Reckitt Benckiser to międzynarodowa firma zajmująca się produkcją oraz promocją dóbr konsumpcyjnych, m.in. artykułów gospodarstwa domowego, leków, jak również środków higieny osobistej. Ma 41 zakładów produkcyjnych. Prowadzi sprzedaż w blisko 200 krajach. Do Benckisera należą m.in. takie marki jak Scholl, Nurofen czy Dettol.

Tagi: reckitt benckiser, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz