Notowania

Afera większa niż Amber Gold. Dwa fundusze zaangażowane w piramidę finansową Bernarda Madoffa poszły na ugodę

Dwa fundusze zaangażowane w oszukańczy biznes Bernarda Madoffa zgodziły się oddać w sumie 370 mln dol. To efekt pracy Irvinga Picarda, ustanowionego przez sąd syndyka, który od lat walczy o odzyskanie pieniędzy z tej piramidy finansowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)

Na ugodę poszły tym razem fundusze Lagoon Investment, który odda 240 mln dol., i Thema Fund, który zwróci 130 mln dol. - podaje Bloomberg. Oba zarejestrowane w rajach podatkowych - na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych i Bermudach. Pieniądze te to równowartość kwoty, jaką fundusze wypłaciły ze swoich kont w okresie sześciu lat przed aresztowaniem Madoffa w 2008 roku.

Ugoda była niezbędna, by obie firmy mogły ogłosić upadłość i samemu domagać się zwrotu pieniędzy, które przepadły po zainwestowaniu ich w piramidzie miliardera. Tylko Thema Fund stracił na tym biznesie około miliarda dolarów.

Zobacz też: SKOK-i. Niekończąca się afera

Łączne straty wszystkich klientów Madoffa sięgają 17,5 mld dolarów, z czego 11,6 mld udało się już odzyskać dzięki działaniom Picarda. Początkowo szacowano straty nawet na 40 mld dol. Za swoją piramidę finansową 79-letni dziś Madoff został skazany w 2009 roku na 150 lat więzienia.

Tagi: bernard madoff, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-06-2017

CzesiekMadof dostał karę, Amber siedzi. Afera Skoki spoko. Pis swoich skutecznie chroni mimo miliardowych strat.

28-06-2017

???Bernard Madoff za swoje "AmberGold" dostał dożywocie. Ciekawe ile dostanie protegowany tuska.

28-06-2017

wujek WładekHahaha Sąsiada hahaha i do tego Tomasz haha większą aferą od amber gold jest ... ? ... ? Skok Wołomin (ponad 3mld złotych) wyciągniętych przez kolegów … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (60)