Notowania

oecd
06.11.2014 15:06

Bezrobocie wśród młodych w Hiszpanii. Nie chcą pracować i się uczyć

Co czwarty Hiszpan między 15. a 29. rokiem życia nie uczy się ani nie pracuje.

Podziel się
Dodaj komentarz
((Demotix/EDU BAYER/Reporter))

Co czwarty Hiszpan między 15. a 29. rokiem życia nie uczy się ani nie pracuje - wynika z badań Organizcji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Tak złych danych nie ma żaden kraj Unii Europejskiej. Przyczyną jest kryzys, ale też brak przygotowania młodzieży do zawodu. Co trzeci młody bezrobotny nie ukończył szkoły średniej.

Młodych ludzi, którzy ani nie pracują, ani nie studiują, nazywa się w Hiszpanii _ pokoleniem ninis _. Z danych Ministerstwa Pracy wynika, że ich liczba dochodzi do 700 tysięcy. Większość porzuciła naukę przed 16. rokiem życia, mieszka z rodzicami, nie ma obowiązków i nie jest zainteresowana swoją przyszłością. _ - Na razie nie uczy się i nie pracuje. Interesuje ją tylko wygląd, spotkania ze znajomymi i telefon komórkowy _ - mówi matka 17-latki.

Wielu młodych jest jednak zmuszonych do pozostania w domach. Bezrobocie w tej grupie społecznej przekroczyło 50 procent. W regionach najbardziej dotkniętych kryzysem, jak np Andaluzja - 70 procent. Eksperci ostrzegają jednak, że sposobem na rozwiązanie problemu jest reedukacja.

Tagi: oecd, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz