Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

450 tysięcy euro ze sprzedaży na aukcji białych trufli

4
Podziel się:

- Za rekordową sumę 450 tysięcy euro sprzedano białe trufle z okolic Alby na międzynarodowej aukcji, która odbyła się na zamku we włoskim Piemoncie.Trufle licytowali szefowie kuchni i koneserzy z USA i Chin. Największy okaz został sprzedany za 100 tysięcy euro.

450 tysięcy euro ze sprzedaży na aukcji białych trufli
(Shutterstock/francesco de marco)

- Za rekordową sumę 450 tysięcy euro sprzedano białe trufle z okolic Alby na międzynarodowej aukcji, która odbyła się na zamku we włoskim Piemoncie. Trufle licytowali szefowie kuchni i koneserzy z USA i Chin. Największy okaz został sprzedany za 100 tysięcy euro.

  1. edycji aukcji w średniowiecznym zamku-fortecy w miejscowości Grinzane Cavour koło Cuneo, na północy Włoch, tradycyjnie towarzyszył międzykontynentalny telemost satelitarny. Dzięki temu połączeniu udział mogli w niej wziąć także filantropi, przedsiębiorcy i kucharze z Filadelfii i Hongkongu.

Wszyscy, zarówno na miejscu jak i na innych kontynentach, z ogromnym zapałem licytowali największe szlachetne białe trufle, znalezione w minionych dniach. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na cele dobroczynne.

W finale odbył się pojedynek o wyjątkowy okaz o wadze 1170 gramów. Wygrał go chiński szef kuchni, który zapłacił 100 tys. 500 euro.

Tegoroczne przychody z piemonckiej aukcji charytatywnej, znanej wszystkim wielbicielom trufli z Alby, znacznie przekroczyły wpływy z poprzednich. W zeszłym roku wynosiły one 287 tysięcy euro. Pobity został też tym razem dotychczasowy rekord, jakim była suma 364 tysięcy euro zebrana 9 lat temu.

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
WYRÓŻNIONE
m-53
9 lat temu
Nieźle, 100 $ za gram grzyba. Dla porównanie złoto 40$/gram.
popieram
9 lat temu
Bogaci mają frajdę z licytacji , reklamę dla siebie - a skoro pieniądze trafią na cele dobroczynne - to i biedni coś dostaną. Popieram.

© 2026 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.