Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

450 tysięcy euro ze sprzedaży na aukcji białych trufli

2
Podziel się

- Za rekordową sumę 450 tysięcy euro sprzedano białe trufle z okolic Alby na międzynarodowej aukcji, która odbyła się na zamku we włoskim Piemoncie.Trufle licytowali szefowie kuchni i koneserzy z USA i Chin. Największy okaz został sprzedany za 100 tysięcy euro.

450 tysięcy euro ze sprzedaży na aukcji białych trufli
(Shutterstock/francesco de marco)
bEpKnJoB

- Za rekordową sumę 450 tysięcy euro sprzedano białe trufle z okolic Alby na międzynarodowej aukcji, która odbyła się na zamku we włoskim Piemoncie. Trufle licytowali szefowie kuchni i koneserzy z USA i Chin. Największy okaz został sprzedany za 100 tysięcy euro.

  1. edycji aukcji w średniowiecznym zamku-fortecy w miejscowości Grinzane Cavour koło Cuneo, na północy Włoch, tradycyjnie towarzyszył międzykontynentalny telemost satelitarny. Dzięki temu połączeniu udział mogli w niej wziąć także filantropi, przedsiębiorcy i kucharze z Filadelfii i Hongkongu.

Wszyscy, zarówno na miejscu jak i na innych kontynentach, z ogromnym zapałem licytowali największe szlachetne białe trufle, znalezione w minionych dniach. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na cele dobroczynne.

bEpKnJoD

W finale odbył się pojedynek o wyjątkowy okaz o wadze 1170 gramów. Wygrał go chiński szef kuchni, który zapłacił 100 tys. 500 euro.

Tegoroczne przychody z piemonckiej aukcji charytatywnej, znanej wszystkim wielbicielom trufli z Alby, znacznie przekroczyły wpływy z poprzednich. W zeszłym roku wynosiły one 287 tysięcy euro. Pobity został też tym razem dotychczasowy rekord, jakim była suma 364 tysięcy euro zebrana 9 lat temu.

bEpKnJpe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
popieram
5 lata temu
Bogaci mają frajdę z licytacji , reklamę dla siebie - a skoro pieniądze trafią na cele dobroczynne - to i biedni coś dostaną. Popieram.
m-53
5 lata temu
Nieźle, 100 $ za gram grzyba. Dla porównanie złoto 40$/gram.