Notowania

Białoruś wyśle na Ukrainę 60 tys. dol. w ramach pomocy

Koszt zakupu i jej transportu pokrywa ministerstwo finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RIA Novosti/EAST NEWS)

Białoruś przekaże Ukrainie pomoc humanitarną wartą 118 tys. rubli białoruskich. To przede wszystkim żywność i środki czystości. Koszt zakupu i jej transportu pokrywa ministerstwo finansów ze środków przeznaczonych na wydatki związane z klęskami żywiołowymi, wypadkami i katastrofami.

Pomoc ma być skierowana do "poszkodowanej ludności Ukrainy" i będzie zawierać m.in. środki czystości, przedmioty higieny osobistej i produkty spożywcze, takie jak olej, cukier, drożdże, mąka i konserwy.

Jak wynika z komunikatu prasowego, ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych we współpracy z MSZ ma zapewnić transport towarów i przekazać je misji Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża na Ukrainie.

Koszt zakupu pomocy i jej transportu pokrywa ministerstwo finansów ze środków przeznaczonych na wydatki związane z klęskami żywiołowymi, wypadkami i katastrofami.

O planach przekazania pomocy humanitarnej potrzebującym obywatelom Ukrainy "po obu stronach linii podziału" w strefie konfliktu na południowym wschodzie kraju poinformował prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka 26 kwietnia podczas spotkania z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką.

Tagi: świat, białoruś, dyplomacja, wojna, pap, ukraina, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-05-2017

BarambaNa bogato Olek pojechał.

05-05-2017

mmmmmmmmmmPo OBU STRONACH LINII PODZIAŁU... brawo Łukaszenka, lecz co na to kijowskie banderówki?

05-05-2017

ADAMODobrze czytam ? Wysyłają cukier i drożdże ??? :))))

Rozwiń komentarze (6)