Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mieszkańcy Białegostoku chcą lotniska, dróg osiedlowych. Nowoczesna przeprowadziła ankietę

18
Podziel się:

Lotniska, dróg i parkingów na osiedlach chcą m.in. mieszkańcy Białegostoku, którzy wypowiedzieli się w ankiecie nt. mapy potrzeb miasta, przeprowadzonej przez partię Nowoczesna. Wyniki przedstawiono w niedzielę na konferencji prasowej w centrum miasta.

Podobne akcje Nowoczesna planuje w Suwałkach i Łomży
Podobne akcje Nowoczesna planuje w Suwałkach i Łomży (mamik / fotopolska.eu / CC BY-SA 3.0 / flickr)
bEJIKVrF

Poseł Nowoczesnej Krzysztof Truskolaski i zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński poinformowali, że ankiety na temat mapy potrzeb wypełniło 350 osób. Członkowie Nowoczesnej zbierali też informacje od mieszkańców przy okazji różnych osobistych spotkań.

- Z tych ankiet wynika, że w bardzo dużym stopniu nadal mieszkańcy oczekują, że będą pojawiały się inwestycje infrastrukturalne blisko nich, tzn. drogi osiedlowe na tych osiedlach, które są rozwojowe - mówił wiceprezydent Tuchliński. I wymienił osiedla: Jaroszówka, Wygoda, Bagnówka, Zawady. Dodał też, że na osiedlach, gdzie są bloki mieszkalne, mieszkańcy chcą natomiast więcej parkingów.

- W oczach mieszkańców, jednym z elementów, który może otworzyć nasze miasto na nowe inwestycje, który może przyciągnąć inwestorów, jest lotnisko - poinformował Tuchliński.

bEJIKVrH
Zobacz także: Stanisławów w gm. Baranów. To tu powstanie Centralny Port Lotniczy "Solidarność". Zobacz wideo:

W województwie podlaskim nie ma dotychczas żadnego lotniska o charakterze publicznym. Nie doszło do budowy lotniska regionalnego, które w poprzednich latach planował samorząd województwa podlaskiego. Teraz utwardzone pasy startowe na potrzeby małych samolotów chcą budować władze Białegostoku i Suwałk. Miastu Białystok brakuje środków, bo najtańsza oferta w przetargu na budowę pasa na lotnisku Krywlany jest droższa, niż planowano w budżecie miasta na ten cel. W Suwałkach trwają przygotowania do inwestycji.

Tuchliński poinformował również, że z ankiet wynika, że białostoczanie chcą, by w budżecie obywatelskim miasta znalazł się tzw. "zielony" element, chcą też minutowych, wieloprzesiadkowych biletów komunikacji miejskiej, rewitalizacji w centrum miasta czyli - jak wskazał - zagospodarowania bulwarów nad rzeką Białą.

bEJIKVrN

Poseł Krzysztof Truskolaski powiedział, że podobne akcje Nowoczesna będzie chciała przeprowadzić także za rok, przed uchwalaniem budżetu miasta, by trafiały tam do realizacji propozycje, o których mówią mieszkańcy.

- Te pomysły, które zgłosili mieszkańcy, poprzez naszego zastępcę prezydenta miasta Przemysława Tuchlińskiego chcielibyśmy zgłosić do urzędu miejskiego, aby to urząd wpisał je do budżetu miasta - mówił poseł Truskolaski. Dodał, że jeżeli pomysły nie będą przyjęte do budżetu, Nowoczesna będzie je zgłaszać do budżetu obywatelskiego.

Podobne akcje partia planuje zrealizować także w Suwałkach i Łomży.

W Białymstoku spotkania konsultacyjne nad budżetem miasta prowadzi również PiS. PiS ma w Radzie Miasta samodzielną większość i jest w opozycji do prezydenta miasta Tadeusza Truskolaskiego (prywatnie ojca posła Krzysztofa Truskolaskiego - przyp. red.).

bEJIKVrO

autor: Izabela Próchnicka, PAP

bEJIKVsi
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(18)
908
4 lata temu
jak partia po pozwoli to moze bedzie choc jest bardzo potrzebne
hihot
4 lata temu
PRZEPROWADZCIE SIĘ DO RADOMIA !! Tam PIS wybudował lotnisko a w tym roku go zamknął bo w poczekalni siedział zazwyczaj 1 pasażer !
hm
4 lata temu
lotnisko, a to dobre
bEJIKVsj
gość
4 lata temu
Jak macie pisać bzdury, nie piszcie wcale. Na szczęście to co będzie w Białymstoku nie zależy od mieszkańców z innych miast, bo gdyby zależało żylibyśmy jak w średniowieczu. Pozdrawiam! Białostoczanka
Sympatyk ale ...
4 lata temu
350 ankiet dla prawie 300 tysięcznego miasta to w pojęciu władz miasta próba reprezentatywna! ktoś tu chyba zwariowałi nagina rzeczywistość do swego życzeniowego pseudorozumowania. idąc tym śladem proponuję zburzyć ratusz i cały Rynek Kościuszki zamienić w akwapark a poczatek zjeżdzalni umieścić na szczytach katedry. powodzenia.