Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Portugalczycy coraz chętniej inwestują w Polsce. Liderem właściciel Biedronki

Ponad 1,2 mld euro – tyle wyniosła w ubiegłym roku wartość portugalskich inwestycji w Polsce. Na polskim rynku prężnie rozwija się Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, a także ok. 150 innych podmiotów z portugalskim kapitałem. Skala polskich inwestycji w Portugalii jest dużo mniejsza. Jak podaje Bank Portugalii, na koniec 2015 r. ich wartość sięgnęła 14,58 mln euro. To plasuje nas w gronie dwudziestu największych inwestorów w Portugalii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jeronimo Martins)

Ponad 1,2 mld euro - tyle wyniosła w ubiegłym roku wartość portugalskich inwestycji w Polsce. Na polskim rynku prężnie rozwija się Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, a także ok. 150 innych podmiotów z portugalskim kapitałem, m.in. Bank Millennium czy Eurocash. Skala polskich inwestycji w Portugalii jest dużo mniejsza.

Jak podaje Bank Portugalii, na koniec 2015 r. ich wartość sięgnęła 14,58 mln euro. To plasuje nas w gronie dwudziestu największych inwestorów w Portugalii.

Z kolei Polska znajduje się w pierwszej dziesiątce najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla portugalskich inwestycji, zajmując ósmą pozycję na liście.

– Współpraca polsko-portugalska w zakresie inwestycji się rozwija. W ciągu ostatnich 25 lat więcej kapitału płynęło z Portugalii do Polski. Teraz z zadowoleniem obserwujemy, że inwestycje zaczynają płynąć również w odwrotnym kierunku – mówi Joao Bras Jorge, przewodniczący Polsko-Portugalskiej Izby Handlowej.

Najbardziej rozpoznawalnym w Polsce inwestorem z portugalskim rodowodem jest Jeronimo Martins, właściciel sieci handlowej Biedronka, która w tym roku planuje otworzyć kolejne 100 nowych sklepów w Polsce. Pozostałe 150 firm z portugalskim kapitałem to mniejsze spółki.

Tagi: portugalczycy, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
Newseria
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-03-2017

BiedronkaManKupowałem Kupuję i Zawsze będę kupować w Biedronce !!!

19-03-2017

PolakZACHODNICH BANKOW ,MEDIOW ,SKLEPOW,, TO MY MAMY DOSC, PRECZ Z TA SZARANCZA .NIECH BUDUJA NOWOCZESNE FABRYKI A NIE SKLEPY.

21-03-2017

dfczy dla tych pajaców z wp to jest to powód do dumy??

Rozwiń komentarze (24)