Notowania

Biedronka
15.10.2015 14:06

Biedronka rozwozi towar ekologiczną ciężarówką

Do samochodowej floty rozwożącej zaopatrzenie do sklepów sieci Biedronka, dołączyła pierwsza na świecie seryjnie produkowana hybrydowa ciężarówka. Samochód nazywa się Fuso Canter Eco Hybrid i został stworzony przez koncern Daimler, który wytwarza również pojazdy marki Mercedes-Benz - podaje Biedronka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe, Biedronka)

Do samochodowej floty rozwożącej zaopatrzenie do sklepów sieci Biedronka dołączyła pierwsza na świecie seryjnie produkowana hybrydowa ciężarówka. Samochód nazywa się Fuso Canter Eco Hybrid i został stworzony przez koncern Daimler, który wytwarza również pojazdy marki Mercedes-Benz - podaje Biedronka.

Dzięki zastosowaniu technologii hybrydowej ciężarówki tego typu spalają przeciętnie do 23 proc. mniej paliwa niż podobne napędzane silnikami wysokoprężnymi. Dodatkową zaletą tej konstrukcji jest jej cicha praca - samochód rusza z użyciem jedynie silników elektrycznych. Samochód może przewieźć niemal 3 tony towarów.

- Podstawą działań naszego zespołu transportu jest stawianie na nowoczesne rozwiązania techniczne i regularne wymiany pojazdów na nowsze modele, zgodne z obowiązującymi normami europejskimi - mówi Marcin Dopierała, dyrektor logistyki Jeronimo Martins Polska.

Biedronka chwali się, że średni wiek samochodu dowożącego towary do jej sklepów to niecałe 4 lata. Ponadto do firmowej floty dołącza co roku ponad 100 nowych ciężarówek.

Biedronka to największa sieć detaliczna w Polsce. Kontroluje ponad 2600 sklepów w ponad 1.000 miejscowościach. Firma zatrudnia w Polsce ponad 55 tys. pracowników.

Zobacz także: Polskie mięso chce zdobyć nowe rynki

Tagi: Biedronka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz