Biedronka otworzy sto nowych sklepów. Dzięki 500+
Geronimo Martins w swoim raporcie pisze, że zarówno program 500+, jak i podniesienie płacy minimalnej przełożyło się na zasobność portfeli Polaków, którzy dzięki wsparciu finansowemu rządu zaczęli kupować droższe produkty.
Właściciel sieci sklepów Biedronka, portugalski gigant Jeronimo Martins opublikował wczoraj najnowszy raport finansowy. Wynika z niego, że w ubiegłym roku koncern zarobił w Polsce blisko 10 mld euro. To w stosunku do 2015 roku wzrost o 10 proc. Portugalczycy w raporcie nie kryją, że ten sukces nie byłby możliwy gdyby nie wzrost płacy minimalnej i program 500+.
Geronimo Martins w swoim raporcie pisze, że zarówno program 500+, jak i podniesienie płacy minimalnej przełożyło się na zasobność portfeli Polaków, którzy dzięki wsparciu finansowemu rządu zaczęli kupować droższe produkty i płacić znacznie wyższe rachunki w kasach Biedronki.
Sieć ma powody do zadowolenia. Portugalczycy planują otworzyć ponad 100 nowych sklepów w 2017 r. Grupa chce także zbudować w Polsce centrum dystrybucyjnego.
"Utrzymujemy pozytywne nastawienie do otoczenia konsumpcyjnego w Polsce. Biedronka nadal będzie skupiać się na wzroście średniego koszyka i doda ponad 100 lokalizacji (netto) do sieci" - czytamy w komunikacie.
Na koniec 2016 roku sieć Biedronka liczyła 2 722 sklepów, o 55 więcej niż rok wcześniej.
W 2017 r. JM planuje inwestycje na poziomie 700 mln euro w całej grupie. Znaczna część zostanie przeznaczona na rozbudowę sieci logistycznej w Polsce, kolejnego w Portugalii i trzech w Kolumbii.