Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Biedronka otworzy sto nowych sklepów. Dzięki 500+

53
Podziel się:

Geronimo Martins w swoim raporcie pisze, że zarówno program 500+, jak i podniesienie płacy minimalnej przełożyło się na zasobność portfeli Polaków, którzy dzięki wsparciu finansowemu rządu zaczęli kupować droższe produkty.

Biedronka otworzy sto nowych sklepów. Dzięki 500+
(materiały prasowe)
bEDIFDFh

Właściciel sieci sklepów Biedronka, portugalski gigant Jeronimo Martins opublikował wczoraj najnowszy raport finansowy. Wynika z niego, że w ubiegłym roku koncern zarobił w Polsce blisko 10 mld euro. To w stosunku do 2015 roku wzrost o 10 proc. Portugalczycy w raporcie nie kryją, że ten sukces nie byłby możliwy gdyby nie wzrost płacy minimalnej i program 500+.

Geronimo Martins w swoim raporcie pisze, że zarówno program 500+, jak i podniesienie płacy minimalnej przełożyło się na zasobność portfeli Polaków, którzy dzięki wsparciu finansowemu rządu zaczęli kupować droższe produkty i płacić znacznie wyższe rachunki w kasach Biedronki.

Sieć ma powody do zadowolenia. Portugalczycy planują otworzyć ponad 100 nowych sklepów w 2017 r. Grupa chce także zbudować w Polsce centrum dystrybucyjnego.

bEDIFDFj

"Utrzymujemy pozytywne nastawienie do otoczenia konsumpcyjnego w Polsce. Biedronka nadal będzie skupiać się na wzroście średniego koszyka i doda ponad 100 lokalizacji (netto) do sieci" - czytamy w komunikacie.

Na koniec 2016 roku sieć Biedronka liczyła 2 722 sklepów, o 55 więcej niż rok wcześniej.

W 2017 r. JM planuje inwestycje na poziomie 700 mln euro w całej grupie. Znaczna część zostanie przeznaczona na rozbudowę sieci logistycznej w Polsce, kolejnego w Portugalii i trzech w Kolumbii.

bEDIFDFK
wiadomości
gospodarka
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(53)
ja@
4 lata temu
Z 10 mld Euro zysku Geronimo powinno ok 2 mld Euro, odprowadzić do budżetu w postaci podatku. Nie liczę vat itp. Ciekawe ile Geronimo odprowadziło do naszego, a ile do portugalskiego budżetu?
zibi123
5 lata temu
no mial byc [podatek od marketow a pis dal 500+ ZEBY WSPOMOZ TE SKLEPY zapamietamy wam te oszustwa wyborcze
pol
5 lata temu
Kaczyński nie robi zakupów, a gdy krytykował Tuska, wybrał sklep z najwyższymi cenami . Ja tam chwalę Biedronkę, bo jak na polskie warunki - jest najtańsza i ogólnie dostępna w całej Polsce .
bEDIFDFL
eva
5 lata temu
Widocznie Prezes i jego partia mają w tym udziały 8i czerpią profity osobiście.
eva
5 lata temu
Widocznie Prezes i jego partia mają w tym udziały 8i czerpią profity osobiście.
...
Następna strona