Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Wyniki finansowe Biedronki. Obroty wzrosły do 10,78 mld zł

Wyniki finansowe Biedronki. Obroty wzrosły do 10,78 mld zł

Fot. materiały prasowe

2,52 mld euro, czyli 10,78 mld zł wyniosły obroty sieci Biedronka od stycznia do marca. Oznacza to o przeszło 10 proc. lepszy wynik niż w pierwszym kwartale zeszłego roku. Nie wszystkie przedsięwzięcia Jeronimo Martins w Polsce idą tak dobrze - siostrzana sieć drogerii Hebe była w pierwszym kwartale na minusie.

Portugalska spółka podała wyniki finansowe za pierwszy kwartał po zamknięciu notowań giełdy w Lizbonie. Firma Jeronimo Martins, właściciel największej sieci handlowej w Polsce, zanotowała 9-proc. wzrost sprzedaży, osiągając 3,7 mld euro obrotów i 192 mln euro zysku EBITDA.

Na 101 mln euro inwestycji poczynionych przez Portugalczyków w pierwszym kwartale, aż połowa przypadła na Biedronkę. Odnowiono 40 sklepów i otwarto 11 nowych, dzięki czemu na koniec marca cała sieć liczyła 2729 placówek.

Biedronka wprowadziła też w pierwszym kwartale 109 nowych produktów pod własnymi markami, które stanowią 42,6 proc. całej sprzedaży Biedronki w Polsce.

"Mocno skupiając się na sprzedaży, Biedronka wciąż pozytywnie zaskakuje konsumentów swoimi kampaniami, podczas gdy stała oferta ewoluuje, by dopasować się do preferencji polskich konsumentów - czytamy w opublikowanym w czwartek późnym popołudniem komunikacie Jeronimo Martins.

Portugalska firma mocno inwestuje w rozwój drogerii Hebe, których na koniec marca było 159. To o 24 sklepy więcej niż w I kwartale zeszłego roku. Choć obroty Hebe wzrosły aż o 34 proc. do 36 mln euro, czyli ok. 153 mln zł, sieć nadal przynosi straty. Spółka nie poinformowała jednak o ich wysokości.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Wieszcz Jan Zamoyski pisał
2017-04-21 18:03
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie " - i jeżeli widzę tutaj ciągłe wychwalanie Biedronki to z trwogą myślę co będzie za kilkanaście lat gdy całkowicie zniknie polski handel , bo "młodzież" przed klawiaturą sprzeda szacunek do własnego kraju za kilkanaście groszy za post , który wychwala obcy kapitał , który wyprowadza zyski za granicę !!!
Analfabetyzm gloryfikujących Biedronkę
2017-04-21 17:56
Przeczytałam przed chwilą jaka to wspaniałomyślna jest ta Biedronka , ile ludzi tam, pracuję i ile płacą podatków , jednocześnie ten kto ją tak wychwala jest ANALFABETĄ , DLA KTÓREGO WARTOŚC NOMINALNA I PROCENTOWA JEST BEZ RÓŻNICY - zwłaszcza przy płaceniu podatków !!Drodzy Polacy , płakać się chce !!
Masakra
2017-04-21 17:50
Czytam Tutaj w komentarzach , że dla kogoś wartość nominalna i procentowa nie robi żadnej różnicy !! Proponuję powrót do szkoły podstawowej o ile została ukończona !!
Nie od dziś wiadomo , że zagraniczne sieci transferują zyski za granicę , Jeronimo w Polsce ma zysk na poziomie 6,8 % , w Portugali tylo 5% / dane za 2016 / . jesteśmy kolonią i niewolnikami - taka jest prawda !
Jeżeli jak to napisał jeden z komentujących faktyczne zapłacone przez Jeronimo podatki dochodowe to zaledwie 4% to nazywajmy to po imieniu !! Jest to uszczuplanie polskiego budżetu.
Jeżeli widzę tutaj negatywne komentarze w stosunku do tych którzy bronią resztek polskiego handlu to wiem z cała pewnością , że w tych ludziach nie ma już odrobiny godności i polskości , za kilkanaście groszy są w stanie opluć polskiego przedsiębiorcę !!!
Pokaż wszystkie komentarze (13)