Notowania

bio
06.06.2017 08:17

Bioton chce odszkodowania od LG Chem. Koreańczycy nie dostarczyli leku

Bioton i jego szwajcarska spółka zależna Biopartners GmbH złożyły wniosek o wszczęcie postępowania arbitrażowego przeciwko LG Chem. Koreańczycy mieli nie wykonać zobowiązań z umowy rozwojowo-licencyjnej dla leku Valtropin SR. Biopartners che co najmniej 6 mln dol. odszkodowania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Morrhigan/iStockphoto)

Szwajcarska spółka Biopartners GmbH, zależna od grupy Bioton złożyła wniosek o wszczęcie postępowania arbitrażowego przed trybunałem Międzynarodowej Izby Handlowej. Domagać się będzie od koreańskiej firmy LG Chem, Ltd., odszkodowania z tytułu niewykonania przez LG Chem zobowiązań określonych umową rozwojowo-licencyjną z 2001 roku.

"Umowa została rozwiązana przez Biopartners pismem z dnia 23.05.2017 r." - napisano w komunikacie spółki.

Określono w niej m.in. zasady współpracy stron przy rozwoju i komercjalizacji innowacyjnego produktu endokrynologicznego - hormonu wzrostu o przedłużonym uwalnianiu Valtropin SR. W wyniku prac rozwojowych i procesów rejestracyjnych uzyskany został certyfikat rejestracyjny umożliwiający sprzedaż i dystrybucję Valtropin SR na terenie Unii Europejskiej.

Apteki dla aptekarzy, leki tylko dla bogatych? Kontrowersyjny pomysł PiS:

LG Chem jednak nie wykonał obowiązku dostarczenia do Biopartners gotowych partii leku i Valtropin SR do dziś nie został "skomercjalizowany".

"W postępowaniu arbitrażowym Biopartners domagać się będzie od LG Chem odszkodowania w kwocie nie niższej niż sześć milionów dolarów amerykańskich. Ostateczna wartość szkody poniesionej przez Biopartners, a co za tym idzie - wysokość żądanego od LG Chem odszkodowania - zostanie określona w toku postępowania arbitrażowego" - napisano w komunikacie Biotonu.

Akcje Biotonu spadają we wtorek o 10:00 o 1,3 proc. Kurs jest w trendzie spadkowym już od listopada 2015 roku.

Notowania akcji Biotonu

Bioton to polska spółka biotechnologiczna zajmująca się produkcją leków. Założona w 1989 roku, od sierpnia 2004 r. działa jako spółka akcyjna, od 16 marca 2005 r. notowana jest na warszawskiej giełdzie.

Tagi: bio, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-06-2017

serious illdrobne

06-06-2017

RobmolNie ma Zigierta nie ma Biotonu........

Rozwiń komentarze (2)