Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kraj
30.10.2017 14:20

Biskup Aleppo przyjedzie do Wrocławia z podziękowaniami za akcję charytatywną

Podziel się
Dodaj komentarz

30.10. Wrocław (PAP) - Ponad 1,1 mln zł zebrano w ramach akcji "Dar dla Aleppo". Pieniądze przeznaczono na zakup sprzętu i wyposażenie szpitala Świętego Ludwika w tym syryjskim mieście. Biskup Aleppo Abou Khazen w listopadzie przyjedzie do Wrocławia, by osobiście podziękować organizatorom akcji.

Akcję "Dar dla Aleppo" zainicjowały na początku marca 2017 r. cztery Kościoły chrześcijańskie z Dolnego Śląska: katolicki, ewangelicko-augsburski, prawosławny i greckokatolicki. Zaangażowały się w nią, oprócz dolnośląskich władz wojewódzkich i samorządowych, również najważniejsze w regionie instytucje kultury, edukacji i biznesu. Ambasadorami zbiórki byli znani naukowcy, aktorzy.

Akcja trwała do końca czerwca. W jej ramach odbywały się licytacje, parafialne festyny, zbiórki pieniędzy, koncerty. W Aleppo koordynowało ją Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Pieniądze można było też przekazywać poprzez stronę internetową www.dardlaaleppo.pl oraz przez wysyłanie wiadomości SMS o treści RATUJE.

Jak podała Archidiecezja Wrocławska, na remont i wyposażenie szpitala w Aleppo w specjalistyczny sprzęt medyczny zebrano w sumie ponad 1,1 mln zł. Pieniądze przeznaczono na potrzebne w szpitalu Św. Ludwika m.in. aparaty rentgenowskie, respiratory, urządzenia do endoskopii, gastroskopii, kolonoskopii i echokardiografii.

"Zwracam się do Was z podziękowaniem za Waszą szczodrość i za pomoc (...) ofiarowaną szpitalowi św. Ludwika w Aleppo (...). Dzięki Waszej pomocy mogliśmy zakupić niezbędne urządzenia, których brakowało, lub wymienić te, które zostały uszkodzone w czasie długiej wojny w Syrii, a szczególnie w Aleppo" - napisał w liście do organizatorów akcji bp Georges Loutfallah Abou Khazen z Aleppo.

Jak podano, biskup osobiście przyjedzie do Wrocławia 5 listopada i wygłosi dziękczynną homilię podczas mszy świętych w trzech wrocławskich kościołach m.in. w katedrze pw. św. Jana Chrzciciela.(PAP)

autor: Roman Skiba

Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz