Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryptowaluty
29.06.2018 20:11

Źle dzieje się z bitcoinem. Jego cena spada i maleje dzienny obrót operacjami

Cena Bitcoina spadła poniżej 6 tys. dolarów. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w połowie listopada ubiegłego roku. Do tego maleje dzienny obrót operacji w tej kryptowalucie. Natomiast FBI rejestruje znaczny wzrost liczby oszustw i wymuszeń z wykorzystaniem bitcoina.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Apaydin Alain/ABACA/EAST NEWS)
Sytuacja bitcoina jest podobna do tej z połowy listopada zeszłego roku, kiedy to jego ceny spadały

Informacje podał Bartosz Grejner, analityk rynkowy cinkciarz.pl. Okazuje się, że ostatni raz, kiedy to cena bitcoina była poniżej 5,8 tys. dolarów, miał miejsce w połowie listopada 2017 r. Lecz wtedy zaraz po spadku cen, rozpoczął się czas ogromnych wzrostów, który swój kulminacyjny moment osiągnął w grudniu, ustalając cenę tej kryptowaluty na poziomie 20 tys. dolarów.

Teraz jest znacznie gorzej i wygląda na to, że nie będzie lepiej. Rynek cechuje się dynamicznymi wahaniami, gdzie trudno wszystko przewidzieć, ale aktualnie systematycznie spada też obrót. Zdaniem serwisu Coinmarketcap, 28 czerwca dzienny obrót operacjami w bitcoinach opiewał na blisko 3,5 mld dolarów, a w poprzednich dniach okazał się nawet jeszcze mniejszy.

Cały czerwiec nie napawał optymizmem kryptowaluciarzy. W miesiącu zarejestrowano tylko pięć dni z obrotem przekraczającym 5 mld dolarów. A w maju pięć razy odnotowano spadek obrotu w ciągu dnia na poziomie poniżej 5 mld dolarów. Dla porównania w styczniu tego roku średni dzienny obrót nie spadał wyniósł 13,4 mld dolarów. A w grudniu 2017 r. – ponad 20 mld dolarów.

W maju pisaliśmy o tym, że Komisja Nadzoru Finansowego postanowiła przejść do bardziej kreatywnej walki z kryptowalutami i inwestowaniem na Foreksie. Wydano ponad pół miliona złotych na kampanię ostrzegawczą w mediach. Takie działania na całym świecie mogą przekładać się na spadek obrotów.

Jak zauważa ekspert z cinkciarz.pl, spadek cen i obrotów nie odstrasza przestępców. Kyle Armstrong, agent specjalny FBI, w trakcie konferencji „Crypto Evolved” w Nowym Jorku oświadczył, że Biuro aktualnie ma 130 otwartych spraw przestępczych powiązanych z kryptowalutami. FBi zauważyło wzrost przestępstw, a szczególnie wymuszeń, z użyciem wirtualnych walut.

Zobacz też: Prezes kolejnego banku ostrzega przed kryptowalutami. "To niebezpieczne"

Bartosz Grejner zauważa, że stopniowy wzrost zainteresowania i obrotów kryptowalutami będzie możliwy dzięki zwiększaniu poziomu bezpieczeństwa oraz w przejrzystych regulacjach. A co za tym idzie, podniesie to ceny samego bitcoina.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kryptowaluty, bitcoin, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-06-2018

MM33interesujące, że kurs bitcoina najbardziej podnieca osoby, które nigdy nie miały choćby centa w krypto, zaś najbardziej "autorytatywne" … Czytaj całość

29-06-2018

Mark2Dla kogoś, kto ciągle nie "siedzi" w tym mocno, małe wyjaśnienie. BTC jest waluta o wyjątkowo niestabilnym kursie i nigdy nie było inaczej. … Czytaj całość

29-06-2018

zeusno i okazuje się, że jednak tulipan nie jest wart całej wsi :) spekulanci zarobili, reszta..... no cóż, ciekawe kogo teraz obwinią, rząd, banki, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (58)