Notowania

Kurs bitcoina ciągle poniżej 7 tys. dol. Kryptowaluta od początku roku staniała o połowę

To już kolejna poważna przecena bitcoina od stycznia. W ciągu przedświątecznego tygodnia kursy dla tej kryptowaluty zanurkowały o blisko 30 proc. Teraz lekko odrabia straty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PHILIPPE LOPEZ/AFP/EastNews)
Gorzej już było. 6 lutego płacono za bitcoina jedynie 5947 dol.

Wczoraj kurs bitcoina w relacji do dolara zanurkował bardzo efektownie. W pewnym momencie za jednego bitcoina płacono już tylko niewiele więcej niż 6,6 tys. dol. Sytuacja jednak zaczęła się poprawiać i kryptowaluta wraca w okolice 6,9 tys. dol.

Skąd ten ruch na bitcoinie? W ocenie analityków zajmujących się tym obszarem rynku, odpowiada za to kalendarz. Amerykanie, inaczej niż my, muszą się z fiskusem rozliczyć do połowy kwietnie.

Prezes kolejnego banku ostrzega przed kryptowalutami. "To niebezpieczne"

Na początku lutego JPMorgan Chase & Co., Bank of America Corp. i Citigroup Inc. oświadczyły, że wstrzymują zakupy bitcoinów i innych kryptowalut przy pomocy swoich kartach kredytowych. JPMorgan informując o zakazie, jako przyczynę wskazał zbyt duże ryzyko kredytowe związane z transakcjami przy ich użyciu.

Wtedy też Warto BTC zanurkował bardziej niż teraz. 6 lutego płacono za bitcoina jedynie 5947 dol. Zatem gorzej już w tym roku było. Może zatem wieści o początku końca kryptowalut są jeszcze przedwczesne.

Tagi: kryptowaluty, bitcoin, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-03-2018

TadekTo największy przekręt 21 wieku. Jak może być warte cokolwiek coś czego realnie nie ma!?

31-03-2018

JurasMnie też kolega namawiał - na zakup akcji Apple. Ponad ćwierc wieku temu. Wytłumaczyłem mu: komputery to taka chwilowa moda, szybko minie.

01-04-2018

dziadziskoNikt tego pieniądza nie widział na oczy, nie wiadomo gdzie on jest, a tyle za niego płacą. To dopiero fenomen.

Rozwiń komentarze (102)