Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bitcoin zyskuje na rozdziale eBay i PayPal. Nowe możliwości cyfrowej waluty

0
Podziel się

Jedną z kluczowych nowych możliwości odseparowanych firm ma być wsparcie PayPala dla Bitcoina.

Bitcoin zyskuje na rozdziale eBay i PayPal. Nowe możliwości cyfrowej waluty
(Apaydin Alain/ABACA/EAST NEWS)
bEqQhlwB

We wrześniu 2014 eBay ogłosił plany rozdzielenia eBaya i PayPala. W najnowszym piśmie skierowanym do amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd (SEC), eBay potwierdził, że nowo utworzona spółka PayPal Holdings, Inc. przejmie części eBaya odpowiedzialne za segment płatności.

Separacja zapewni obecnym udziałowcom równe prawa własności dla eBaya i PayPala. W oświadczeniu firmy można przeczytać:

- Dwie odrębne korporacje notowane na giełdzie, eBay i PayPal będą w lepszej pozycji w celu wykorzystania znaczących możliwości rozwoju i skupieniu swoich zasobów na swoich firmach i priorytetach strategicznych. eBay i PayPal skorzystają również z dodatkowej elastyczności i zwinności, w celu realizacji nowych możliwości rynkowych i partnerstw.

bEqQhlwD

Jedną z kluczowych nowych możliwości ma być wsparcie PayPala dla Bitcoina. - Naszą misją jest zwiększenie znaczenia dla konsumentów, handlowców, przyjaciół i rodzin w dostępie i transferze ich pieniędzy do jakiegokolwiek miejsca na świecie, w dowolnym czasie i z dowolnej platformy i urządzenia (np. telefonów, tabletów, komputerów osobistych i technologii ubieralnej - powiedział dyrektor wykonawczy PayPal Holdings, Daniel H. Schulman.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o współpracy firmy podległej PayPalowi - Braintree - z Bitcoinowym operatrem płatności Coinbase, oraz o współpracy PayPala z liderami płatności Bitcoin - serwisami BitPay, Coinbase i GoCoin. Dokument skierowany do SEC potwierdza, że handlowcy ze standardowym kontem PayPal będą mogli w prosty sposób zintegrować je z Braintree w celu akceptacji płatności Bitcoinowych.

Procesor płatności Braintree został zakupiony przez eBay za 800 milionów dolarów we wrześniu 2013 i po rozdziale ma być częścią PayPal Holdings. Braintree umożliwia sprzedawcom na akceptację płatności Bitcoinowych we współpracy z Coinbase. Pozwoli to klientom na płatność Bitcoinami globalnie, natychmiastowo i bezpiecznie z dowolnego urządzenia, bez ręcznego wysyłania Bitcoinów, oraz skanowania QR kodów.

Czytaj więcej w Money.pl
Rozwód koncernów IT. "Tak będzie najlepiej" W ten sposób kończy się 12-letnia fuzja.
PayPal wspiera Bitcoin, cena rośnie Potentat płatności internetowych ogłosił nawiązanie współpracy z trzema firmami z rynku kryptowalut.
PayPal akceptuje transakcje w Bitcoinach Wiadomość ogłosił Wiliam Ready, prezes związanej z PayPal i eBay firmy Braintree.
bEqQhlxe
wiadomości
waluty
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)