Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BlackBerry wychodzi z problemów finansowych. Ogłosił zyski

0
Podziel się:

W zakończonym 28 lutego kwartale, BlackBerry sprzedał 1,3 mln telefonów.

BlackBerry wychodzi z problemów finansowych. Ogłosił zyski
(Blackberry)

Kanadyjski producent telefonów, firma BlackBerry ogłosiła w piątek, że zamknęła czwarty kwartał fiskalny z zyskiem dzięki zdecydowanym cięciom kosztów i dostosowaniu wartości inwestycyjnych. To drugi kwartał z rzędu, kiedy firma odnotowuje zyski.

Producent telefonów poinformował, że w kwartale, który zakończył się 28 lutego, dostarczył 1,3 mln telefonów, a klienci kupili 1,6 mln urządzeń za średnią cenę 211 dolarów. Dzięki temu w czwartym kwartale udało się wygenerować zysk rzędu 28 mln dolarów.

BlackBerry od dłuższego czasu borykało się z problemami finansowymi i dlatego jej prezes John Chen rozpoczął proces zmian w firmie. Jednym z elementów reform były poważne cięcia wydatków, a także otwarcie się BlackBerry na rynek oprogramowania, które w przyszłości ma się stać jednym z głównych źródeł jej dochodów. Firma zaczyna także koncentrować się na dostarczaniu produktów dla dużych podmiotów biznesowych, zamiast dla masowego odbiorcy.

- Nasze zdolności finansowe nie podlegają już dyskusji - zapewnił prezes Chen podczas przedstawiania wyników firmy i zapewnił, że BlackBerry jest w połowie drogi do zakończenia procesu reform.

Wcześniej w tym miesiącu firma zapowiedziała, że zamierza wprowadzić kilka rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa do mobilnych systemów operacyjnych iOS i Android. Poinformowała też o nawiązaniu współpracy z koncernami Google i Samsung. Natomiast podczas hiszpańskich targów Mobile World Congress (MWC) BlackBerry zaprezentowało nowy smartfon - Leap. Poza nim firma planuje do końca roku wypuścić na rynek trzy kolejne takie urządzenia.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)