Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bojownicy Boko Haram uprowadzili 40 osób

0
Podziel się:

Najpewniej chcą ich wyszkolić na bojowników.

Bojownicy Boko Haram uprowadzili 40 osób
(PAP/EPA)

Podczas ataku na wioskę Malari porwali i zabrali ze sobą do lasu 40 ludzi - twierdzą miejscowi mieszkańcy, którym udało się uciec. Najpewniej chcą ich wyszkolić na bojowników.

_ - Wśród uprowadzonych chłopców są dwaj moi synowie i trzech siostrzeńców. Sądzimy, że Boko Haram chce z nich zrobić żołnierzy _ - powiedział mieszkaniec wioski Bulama Muhammad.

Boko Haram przetrzymuje do tej pory ponad 200 młodych licealistek - zakładniczek uprowadzonych w kwietniu ubiegłego roku w stanie Borno.

Boko Haram od 2009 roku prowadzi zbrojną walkę o przekształcenie Nigerii lub przynajmniej części jej terytorium w muzułmańskie państwo wyznaniowe, w którym obowiązywałoby prawo szariatu.

W ciągu pięciu lat w wyniku rebelii w najludniejszym kraju Afryki zginęły tysiące osób. Od początku tego roku rebelianci znacznie nasilili ataki.

Czytaj więcej w Money.pl
Napadli na wioskę. Zabili i uprowadzili kobiety _ - Po zabiciu naszych młodych ludzi napastnicy porwali nasze żony i córki - _powiedział mieszkaniec Muchtar Buba, który uciekł z Gumsari do stolicy stanu Borno - Maiduguri.
Atak w Nigerii. Nie żyje ponad 150 osób Boko Haram od 2009 roku prowadzi zbrojną walkę o przekształcenie kraju lub przynajmniej części jej terytorium w radykalne państwo islamskie.
Wysadzili się w świątyni. Już 120 ofiar Napastnicy otworzyli ogień do wiernych, którzy usiłowali wydostać się z meczetu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)