Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Branson oskarża Abramowicza o marnotrawienie pieniędzy

14
Podziel się:

Brytyjski miliarder Richard Branson oskarża Romana Abramowicza o marnotrawienie pieniędzy - informuje CNBC. W wywiadzie dla magazynu "Collective Hub" Branson powiedział, że rosyjski miliarder powinien wydawać więcej na działalność charytatywną, a mniej na jachty i nieruchomości.

Branson oskarża Abramowicza o marnotrawienie pieniędzy
(NASA/public domain)

"Myślę, że to smutne, kiedy ludzie zarabiający dużo pieniędzy chcą mieć największą łódź, największy samochód lub największy samolot" - powiedział Branson i dodał, że Abramowicz mógłby zmienić życie wielu ludzi, gdyby zrobił "dobry użytek z pieniędzy".

Abramowicz jest posiadaczem 162,5 -metrowego luksusowego jachtu "Eclipse" - jednego z największych na świecie. Jest także właścicielem angielskiego klubu piłkarskiego Chelsea, Boeinga 767 oraz licznych nieruchomości. Bloomberg wycenia wartość netto należących do niego aktywów na ok. 10 mld USD.

Branson również posiada jacht, a także prywatną wyspę oraz łódź podwodną, jednak od lat przeznacza środki na walkę z globalnym ociepleniem, korupcją oraz ubóstwem w Afryce. Majątek netto twórcy Virgin Group jest szacowany przez Bloomberga na ok. 5 mld USD.

Abramowiczowi również zdarza się angażować w filantropię. W ubiegłym tygodniu media podały, że jest największym darczyńcą organizacji charytatywnej, która umożliwiła 55 dzieciom z Izraela podróż do Francji na Euro 2016.

Abramowicz odmówił skomentowania słów Bransona.

wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(14)
Truth
6 lat temu
Abramowicz to tylko słup Putina i innych KGBowcow. Większość tej kasy co niby ma to nie jest jego. Jakby za dużo jej przewalił np w rozdawnictwo to by go znaleziono po paru dniach w jakimś rowie czy stawie z ołowiem w czaszce.
Szalom!
6 lat temu
Wśród swoich rodaków z Ziemi świętej Abramowicz jest biedakiem.
Lomax
6 lat temu
Matoł wart matoła.
Stach
6 lat temu
TERAZ WIDOC JAKIE CELE CHARYTATYWNE ROBI ABRAMOWICZ ALE KASE BIERZE Z ROSYJSKICH BOGACTW NATURALNYCH PRZECIEZ ONE NIE SA Z JEGO KRAJU BO TAM JEST TYLKO PIASEK I PUSTYNIA TAK ZE MOGL TEZ WZIASC 50 DZIECI Z ROSJI -- HIPOKRYTA
Adam
6 lat temu
[QUOTE] Abramowiczowi również zdarza się angażować w filantropię. W ubiegłym tygodniu media podały, że jest największym darczyńcą organizacji charytatywnej, która umożliwiła 55 dzieciom z Izraela podróż do Francji na Euro 2016. [/QUOTE] Dziękuję, nie mam pytań.